"Ця стрічка стала символом війни в Україні, коли я бачу російський прапор на машині, я відчуваю небезпеку, адже точно так все починалося в Абхазії, тому єдина можливість від цього позбутися - це щоб у тебе була активна громадянська позиція", - пояснює вчинок Олександр Левчук.
Георгіївська стрічка вперше з'явилася на нагороді Російської імперії ще перед Першою світовою, в Радянському Союзі її використовували як елемент нагороди за перемогу над Німеччиною. Але вона ж стала символом війни на Донбасі - Верховна рада України в цьому році прийняла закон, згідно з яким за носіння стрічки або її демонстрацію можна отримати штраф, а за повторне порушення навіть сісти на 15 діб.
Використання георгіївської стрічки небажано також в Литві і Грузії. У Білорусі ж, на День перемоги її вже який рік акуратно замінюють на червоно-зелену, з квіткою яблуні посередині.
"Сьогодні ще не пізно говорити про те, що георгіївська стрічка для території Білорусі неприйнятна, ми живемо в незалежній державі, і ми пропонуємо нову символіку, наприклад, яка символізує мужність і героїзм білоруського народу вже в сьогоденні", - ділиться історик Ігор Кузнєцов.
На його думку, з пропозицією про нову, білоруську стрічку повинно звернутися саме громадянське суспільство - якщо не хоче, щоб за цю справу бралася держава або країна-сусідка.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...