Вчений-океанолог Станіслав Курилов стрибнув за борт з пасажирського пароплава в Тихому океані і подолавши вплав відстань понад сто кілометрів, дістався до філіппінського острова Сіаргао. Екіпірований тільки ластами, маскою і трубкою, без води і їжі, він провів в океані три ночі і два дні. Про це розповів на своїй сторінці в Фейсбуці David Jewberg, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
За професією - океанограф, по натурі - романтик, за покликанням - громадянин Всесвіту, Слава Курилов був в Радянському Союзі оголошений невиїзним, але змиритися з цим не побажав.
Пароплав "Радянський Союз" здійснював круїз по Тихому океану з Владивостока до екватора і назад. У зв'язку з тим, що для радянських туристів 20-ти добовий вояж проходив без єдиного (!) заходу в іноземні порти, оформлення віз мандрівникам не вимагалося. Для невиїзного Курилова участь в цьому круїзі була єдиним способом вирватися за межі СРСР і спробувати здійснити свій план втечі з цієї країни. У те, що з "Радянського Союзу" можна втекти, не вірив ніхто, ніхто крім Курилова.
Трохи пізніше в СРСР, де Курилов прожив 38 років, з приводу його втечі засідала комісія, яка постановила позбавити його свободи ще на 10 років, "за зраду Батьківщини". Але Славу Курилова це вже не хвилювало, він почав жити і здійснювати все те, про що мріяв довгі роки - вивчав океан, здійснював подорожі і експедиції, в тому числі на Північний полюс.
З книги Слави Курилова «Один в океані»:
«... Всього один стрибок відділяв мене від цієї краси і свободи. Але годі було й думати, щоб серед білого дня залишити судно на очах у сотень очей - миттєво буде спущена шлюпка. Ніч - час втікачів! Вночі відбуваються втечі з в'язниць ... »
Серце людини народжене бути вільним - треба тільки мати мужність чути його голос.
Очільник Федерації спортивної боротьби Росії Михайло Маміашвілі обматюкав та назвав зрадником албанського борця Чермена Валієва, повідомляють Патріоти України. Інцидент стався під час церемонії нагородження на чемпіонаті Європи з боротьби у Братиславі....
Задачі для тих, хто служить у ТЦК, регулярно змінюють, оскільки деякі військові не витримують тиску під час вручення повісток. Про це розповів 25-річний сержант Олександр Порожнюк, який після поранення на фронті служить у Диканському ТЦК на Полтавщині,...