Чадний газ від сигарет став ліками для людини з рідкісною мутацією в гені HBA1, що відповідає за складання молекул гемоглобіну. Спадкову хворобу виявили у чоловіка лише тоді, коли в клініку звернулася його некуряща дочка, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Біохімік Джон Олсон і його співробітники в Німеччині і Франції допомогли молодій жінці і її батькові зрозуміти, чому у неї є анемія, а ось у її батька, який курить, хвороби немає.
Вивчивши її ДНК, вчені виявили в гені HBA1, що містить в собі інструкції по збірці молекул гемоглобіну, рідкісну мутацію, в результаті якої в структурі білка змінилася одна амінокислота. У її родичів не було анемії, але така ж мутація знайшлася у її батька-курця.
Для курців з аналогічною мутацією чадний газ в димі сигарет є своєрідними ліками, а не отрутою. Він стабілізує гемоглобін і дозволяє йому хоча б частково виконувати свої функції. З цієї причини куріння було корисним для здоров'я батька дівчини, і він навіть не підозрював про наявність рідкісної мутації в його ДНК. А ось у дівчини виникли серйозні проблеми.
"Вона не повинна курити. Але може приймати антиоксиданти, такі, як вітамін С, який допоміг би запобігти окисленню її мутантного гемоглобіну. Її анемія не настільки важка. У той же час, вона не повинна турбуватися про шкоду пасивного куріння, яке могло б мати для неї позитивний ефект ", - підкреслив Джон Олсон.
Колишній міністр економіки України, президент Київської школи економіки (KSE) Тимофій Милованов розповів про конфліктну ситуацію, що виникла з журналісткою Яніною Соколовою через ненадання гранту. Ексміністр в соцмережах також оприлюднив скриншоти пере...
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) залишила під вартою керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) Тетяну Крупу. Однак розмір грошової застави їй значно зменшили, повідомляють Патріоти України з посил...