В ніч з 25 на 26 березня, о 4 годині ранку, в Україні переведуть годинники на годину вперед і перейдуть на літній час. Перехід на літній час може істотно вплинути на організм людини, тому готуватися до змін часу фахівці радять завчасно, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
З приходом весни ми змушені раніше вставати і раніше лягати, а це досить важко для багатьох з нас. Тому в перші кілька днів ми втрачаємо по 40-50 хвилин сну, але навіть такі, на перший погляд, незначні зміни можуть вплинути на наше здоров'я.
Перехід на літній час може стати причиною переривання вагітності у жінок після екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Про це свідчать результати недавніх досліджень, опубліковані в журналі "Міжнародна хронобіологія" (Chronobiology International): ризик викидня у майбутніх мам, яким протягом 21 дня після переходу на літній час зробили ЕКО, значно підвищився, що не можна сказати про тих пацієнток, кому проводили процедуру в іншу пору року.
Результати дослідження 2014 року, опубліковані у виданні "Відкрите серце" показали, що кількість серцевих нападів в перший понеділок після переведення годинників, зростає на 25% і тримається на цьому рівні весь наступний тиждень. Автори дослідження пов'язують цей показник зі стресом.
Серцеві напади - не єдиний ризик при переході на літній час. Попереднє дослідження, представлене на щорічних зборах Американської академії неврології в минулому році, показало, що кількість інсультів в даний період підвищується на 8%. Люди похилого віку і онкохворі теж дуже ризикують. Виною тому порушення сну, що викликає підвищення тиску і ослаблення психічного здоров'я.
Недосипання - це втома і зниження продуктивності праці. У журналі "Прикладна психологія" був помічений цікавий факт: з переходом на літній час в понеділок різко підвищуються рейтинги розважальних пошукових сайтів (YоuTube, videos, music, ESPN).
Студенти вищих навчальних закладів стають особливо чутливі. Молодий організм гостріше реагує на брак сну. Дівчата і хлопці скаржаться на зниження концентрації уваги. Зокрема, в перехідний період відзначають зростання дорожньо-транспортних пригод зі смертельними наслідками.
У людей з кластерними головними болями (різко вираженим спонтанним больовим синдром в областях проекції головного мозку на стінки черепної коробки), часто виникають напади в період сезонних змін, особливо після потепління. Деякі з них відзначають посилення головного болю навесні і восени, а також в період зимового сонцестояння.
Як перейти на літній час без стресу
Переходу на літній час ніяк не уникнути, але можна допомогти своєму організму
В першу чергу, харчуйтеся повноцінно і регулярно. Фахівці рекомендують уникнути жирної і гострої їжі і не зловживати солодощами. Деякі медики рекомендують пити зелений чай. Це допоможе підтримати організм в тонусі.
Більше гуляйте на свіжому повітрі, хоча б за тиждень до переведення стрілок на літній час.
Постарайтеся зменшити навантаження на роботі в перехідний період, не засиджуватися в офісі допізна.
У перші кілька днів знайдіть можливість не сідати за кермо.
За тиждень до переведення годинників все ж намагайтеся лягати спати і вставати вранці на 20-40 хвилин раніше, ніж зазвичай - це дасть вашому організму час адаптуватися до змін в розпорядку дня.
Головне, пам'ятайте про свій позитивний настрій. Якщо думати про зміну годин, як про необхідний фактор і не надавати цьому великого значення, ваш організм перебудується без особливих втрат для фізичного і психологічного здоров'я.
Український тенісист Ерік Ваншельбойм потрапив у неприємний інцидент. 23-річний спортсмен у парі з Денисом Євсєєвим з Казахстану мав зіграти у чвертьфіналі турніру ATP Challenger Tour у Монтемарі, повідомляють Патріоти України. Однак хлопець не зміг вз...
Журналістка Яніна Соколова розповіла деталі конфлікту з ексміністром економіки, президентом Київської школи економіки (KSE) Тимофієм Миловановим. Він, за її словами, поширює неправдиву інформацію та не виконав обіцяного фінансування благодійного проєкт...