П'яне водіння буде віднесено до категорії кримінальних проступків, - заступник голови Національної поліції

За керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння каратимуть штрафом у розмірі 17–34 тис. грн.

Рада 22 листопада ухвалила закон про віднесення водіння в стані алкогольного сп'яніння до категорії кримінальних проступків, повідомив 22 листопада у Facebook заступник голови Національної поліції України Вадим Троян, передають Патріоти України.

"Верховна Рада ухвалила закон про кримінальні проступки... Чому це важливо? Цей закон розвантажить слідчих поліції та дозволить їм зосередитися на розкритті тяжких і особливо тяжких злочинів. До кримінальних проступків пропонується віднести такі поширені злочини як некваліфіковані крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство тощо", – написав Троян.

За його словами, до кримінальних проступків також буде віднесено керування транспортом у стані алкогольного сп'яніння. "Також законопроект вносить норму про керування транспортом у стані сп'яніння у Кримінальний кодекс, зробивши його кримінальним проступком (покарання – штраф 17–34 тис. грн і заборона керувати до трьох років, а при повторному порушенні – до 51 тис. грн із забороною керувати від двох до трьох років)", – продовжив Троян.

Він пояснив, що проводити розслідування кримінальних проступків будуть дізнавачі – посадовці підрозділу дізнання Національної поліції України. "Розслідування кримінальних проступків буде проводитися у формі дізнання зі спрощенням процедури, включаючи скорочені строки – не більше 72 годин із моменту повідомлення особі про підозру чи затримання, або в інших випадках на строк до одного місяця. Якщо випадок невідкладний, дізнавач до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань матиме право оглянути місце події; відібрати пояснення; провести медичне освідування; отримати висновок спеціаліста і зняти показання технічних приладів та технічних засобів; вилучити знаряддя вчинення проступку, речі і документи.

Процесуальні джерела доказів у провадженні про проступки, крім загальних, також пояснення осіб, результати медосвідування, висновок спеціаліста, показання приладів і технічних засобів. Підозрюваного у вчиненні кримінального проступку зможуть затримати: до 72 годин – якщо особа чинить опір правоохоронцю, відмовляється припинити чинити порушення, намагається втекти; на 24 години – якщо людина нетвереза і може завдати шкоду собі або оточуючим", – додав Троян.

Віддав життя за Україну: На Херсонщині загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі

четвер, 21 листопад 2024, 22:55

На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...

В Україні деяким пенсіонерам щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: Ось хто отримає виплати

четвер, 21 листопад 2024, 22:40

В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...