Скандальний експеримент компанії BioQuark по оживленню людини в стані клінічної смерті був офіційно заборонений владою Індії. Навесні цього року регулюючі органи США видали BioQuark перший в історії медицини дозвіл на досліди, в рамках яких співробітники цієї компанії спробують відновити частину функцій мозку, використовуючи синтетичний білок під кодовим ім'ям BQ-A, спеціальні стовбурові клітини, лазерну стимуляцію мозку і електричну стимуляцію серединного нерва, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Самі досліди, як спочатку планували фахівці BioQuark, повинні були проводитися не в США, а в Індії, в госпіталі міста Рудрапур, де вчені планували набрати групу з 20 "добровольців" в стані клінічної смерті, чиї рідні погодилися б пожертвувати тіла покійних для наукових експериментів.
Інсульти та різні травми голови часто вводять людину в стан, який медики називають "смертю мозку". У таких випадках тіло хворого ще живе, якщо воно підтримується за допомогою апаратів штучного дихання і виведення відходів життєдіяльності, однак мозок вже не функціонує. Фактично, людину в такому стані вже можна визнати мертвою, так як самостійно жити вона не може.
Використовуючи ін'єкції BQ-A, стовбурові клітини і лазерні імпульси, вчені сподівалися "перезапустити" мозок померлих індійців, проте це, очевидно, вже ніколи не станеться - на цьому тижні Рада Індії з медичних досліджень (ICMR) вилучила досліди під кодовим ім'ям ReAnima з переліку експериментів, які повинні були проводитися в Індії в цьому році.
За словами представників ICMR, дане рішення було прийнято з формальних причин - компанія BioQuark та її індійські партнери не отримали дозволу на ведення подібних експериментів від Головного фармацевта Індії, який повинен схвалити застосування BQ-A і інших препаратів, які планували використовувати вчені.
На цьому історія могла б закінчитися, проте саме рішення про припинення експерименту є прерогативою Головного фармацевта, який поки ніяк не коментував рішення ICMR і не говорив про можливу заборону або дозвіл дослідів.
Самі представники BioQuark не вважають подібну заборону проблемою, так як в такому випадку вони просто перенесуть експеримент в більш дружні країни. Успішне завершення цих експериментів, як сподіваються вчені, відкриє дорогу для більш амбітних проектів з порятунку мозку від смерті в результаті настання коми, вегетативного стану і різних дегенеративних хвороб мозку.
Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...
В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...