Зараз в Старобільську відбувається зустріч російського військовослужбовця Віктора Агєєва з матір'ю. Про це повідомив голова Служби безпеки України Василь Грицак, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.
"Ви знаєте, що мати Агеєва звернулася до голови держави України з проханням про повернення сина. Це питання не нашої компетенції, але ми пішли назустріч. Просто зараз у Старобільську відбувається зустріч полоненого на Донбасі російського військовослужбовця Агєєва з його матір'ю. Прийняте рішення - це чергова спроба України відновити процес звільнення заручників, який сьогодні штучно блокують представники так званих ЛНР/ДНР", - розповів Грицак.
За його словами, на сьогодні таких заручників налічується 134. Крім того, йдеться про заарештованих в Криму кримських татар, а також утримуваних на території Росії Миколи Карпюка, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Романа Сущенка.
Як стало відомо, російський військовослужбовець, якого затримали в зоні АТО, Віктор Агеєв зустрівся із матір'ю у Старобільську Луганської області. Спочатку це відбувалося при журналістах. Про це повідомив журналіст російського видання "Новая Газета" Павло Канигін. Також опублікував на своїй сторінці в Facebook фото із зустрічі.
"Світлана Вікторівна написала заяву на побачення, після чого зустріч відбулася. Спочатку мама побачила сина при журналістах, разом зі мною тут присутні колеги з іноземних видань. Зараз Світлана Агеєва розмовляє з Віктором наодинці. Тобто обіцянки були виконані", - повідомляє Канигін.
Журналіст також зазначив, що мати передала Агеєву посилку, в яку поклала цукерки і речі.
Також він повідомив, що російський військовослужбовець, який не бачив матір 4 місяці, виглядає непогано. Лише сильно переживає, бо ця зустріч для нього виявилася майже сюрпризом.
Російський кореспондент підкреслив, що за весь час, який Агеєв знаходиться під вартою, ніхто з російських представників до нього не приходив, в тому числі російський консул.
Крім цього, Канигін зазначив, що представники української влади добре ставляться до матері Агєєва.
"Вона турбувалася, що на території України вона зіткнеться з агресією. Мама єфрейтора читала коментарі в соцмережах, переживала. Незважаючи на те, що син її зараз звинувачується в серйозних злочинах, до матері тут ставляться спокійно, їй сприяють і йдуть назустріч", - говорить журналіст.
Про зустріч полоненого Віктора Агеєва з іноземними журналістами також повідомив у своєму Facebook журналіст Андрій Цаплієнко. Він виклав відповідне відео, супроводивши його наступним дописом:
"Только что закончилась встреча иностранных журналистов с пленным российским солдатом-контрактником Агеевым.
Корреспондент международного телеканала, обращаясь к Агееву: "Вы, с точки зрения украинцев, по украинскому законодательству, совершили военное преступление. Вы пришли сюда с оружием в руках стрелять в украинских военных".
Паша Каныгин, сотрудник российской "Новой Газеты" (тот самый, который привез в Украину маму Агеева), перебивает коллегу: "Вообще-то это война называется, когда солдаты стреляют в солдат! По международному законодательству это война. Я должен был сделать эту ремарку!"
Смысл этой нервной "ремарки" понятен: с точки зрения русского журналиста Паши никакой Агеев не преступник. Всем ясно? Просто один солдат стрелял в других.
Коллеги смолчали. Можно, я скажу за них?
Так вот, Паша, с точки зрения международного, - а не только нашего украинского, - законодательства Агеев все-таки преступник. Выполняя преступный приказ своих начальников в воинской части 65246 и отправившись на территорию суверенной страны без объявления войны, он разделил со своими русскими командирами часть ответственности. Причем, уголовной.
Да, и я в очередной раз убеждаюсь: русский либерал заканчивается там, где начинается украинский вопрос." - написав Цаплієнко.
Через два роки після поранення, що змінило життя, Андрій Рублюк, 38-річний старший сержант українського розвідувального підрозділу, зно. Український розвідник не знає, як довго тривала його клінічна смерть після розриву вибухового пристрою. Усе, що пам...
В Івано-Франківській області чоловік створив Viber-групу, де повідомлялося про місця вручення повісток працівниками територіальних центрів комплектування. Внаслідок цього відбулося судове засідання, де йому призначили покарання. Про це йдеться у вироку...