«Не хочеться, щоб кримські діти через окупацію щось втрачали в контексті вивчення української мови. Тому я звернувся до своєї подруги Дани Павличко, яка є власницею українського видавництва «Основи», з проханням виділити певну кількість книг, щоб передати їх кримським дітям. І на своїй сторінці в Facebook написав, що якщо є батьки, чиї дітки хочуть вивчати українську мову, не хочуть її забувати, напишіть мені на електронну пошту, і я спробую вам цю книжку передати. У мене було всього 100 книг, і буквально за якісь чотири-п'ять днів у мене всі ці книги були заочно розібрані», – каже Притула.
За його словами, заявки на отримання книг надходили з усіх куточків Криму. Однак виникло питання, яким чином за умови відсутності регулярного транспортного сполучення з півостровом передати ці книги кримчанам. Вдалось це завдяки зусиллям волонтерів і активістів.
Книги Притула відбирав особисто, разом із Даною Павличко. «Я приїхав до Дани і сказав: потрібно щось цікаве для дітей різного віку. І ми вибрали «Червону книжечку» (дитяча ілюстрована книга про рідкісних тварин і рослини – КР). Я купував таку книгу своєму синові і подумав: якщо моїй дитині це було цікаво, то чому іншим дітям не буде цікаво? Для зовсім юних дітей ми вибрали «Пригоди Мумі-тролів» (книга шведської письменниці Туве Янссон про пригоди казкових персонажів – КР). І для старшої аудиторії – «Назар Стодоля» (історична драма Тараса Шевченка – КР)», – розповідає він.
Акція продовжиться
Побачивши попит серед кримчан на україномовну літературу, Притула вирішив продовжувати акцію і розвивати її. Зараз телеведучий веде переговори про збір другої партії книг для кримських дітей. Підтримку, за його словами, знову надасть видавництва «Основи». Також в акції готове взяти участь видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Окрім того, бажання поділитися своїми книгами з кримськими дітьми висловили українські волонтери.
Тепер актуальним стає питання місця їхнього зберігання. «Необхідно думати про окремий офісі і, можливо, склад. Потрібні приміщення для книг і люди, які б приймали заявки на їх отримання, оскільки я один через завантажений робочий графік не в змозі впоратися з цією роботою», – каже телеведучий.
Для прийому заявок від кримчан, які хочуть отримати українські книги, Притула планує створити окрему сторінку в інтернеті. І якщо першу партію вдалось доставити до Криму всю за один раз, тепер питання доставки необхідно продумувати до дрібниць.
«Швидше за все, тепер це будуть дрібні партії книг, а іноді і поштучно. Я б хотів, щоб це було за принципом «підвішеної кави» в кафе. Коли є люди, які дотримуються проукраїнських поглядів і іноді приїжджають до Криму, вони можуть взяти кілька книг і передати їх. Але, знову ж таки, залишається питання фільтрації перевізників, щоб не наражати на небезпеку кінцевих одержувачів. Над цим усім ми будемо думати», – зазначає Притула.
Наразі Притула зайнятий волонтерською роботою в рамках допомоги бійцям у зоні АТО, а також зйомками і гастролями. Однак уже найближчим часом обіцяє продовжити книжкову акцію для маленьких кримчан.
У Дніпрі викрили посадовців та медиків військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, а також працівників інших медичних установ міста, які підробляли чоловікам мобілізаційного віку результати аналізів на ВІЛ. Про...
Анджеліна Торрес Вальбона, якій 111 років, живе в Іспанії. Вона каже, що в її довгому житті немає секрету, але вона п’є напій із трьох інгредієнтів на сніданок, передають Патріоти України. Що їсть на сніданок довгожителька? . Мешкаючи в квартирі в Еша...