Чинний директор Євген Дихне, якого ще у вересні цього року прославляли за професійність, не потрапив у фінальний шорт-лист відбору. За перший рік його роботи "Бориспіль" чи не вперше за свою історію став прибутковим державним підприємством, а третій квартал цього року закінчив із прибутками у півмільярда гривень. Обурений посадовець оскаржив рішення урядовців в окружному адміністративному суді Києва. Адвокати твердять, що є всі підстави визнавати проведений конкурс незаконним. Адже його проводили невідомо за якими правилами, ще й при діючому керівнику аеропорту, хоч за законом – можна лише на вакантну посаду.
"Це чистої води профанація. Критеріїв немає об'єктивних, всі рішення на абсолютно суб'єктивних оцінках", - каже юрист Олег Бондар. Особливо дивує експертів підсумковий список кандидатів. У четвірку з 17 претендентів потрапили двоє відверто одіозних персон. Один із котрих не соромиться називати себе головним фаворитом.
До іноземців Валентина Візанта та Піотра Ікановича у фахівців питань немає – обидва мають у світі репутацію непоганих спеціалістів. Тоді як українці Сергій Гомболевський та Юрій Солончук уже мали змогу проявити себе в "Борисполі" та залишили по собі дуже багато питань. Гомболевський почав із того, що скоротив рядових працівників і впровадив нові керівні посади з підвищеною платнею. При ньому також відбулася скандальна приватизація прибутків від парковок навколо летовища.
Однак справді вражають корупційні здобутки іншого претендента – Солончука. "Він пов'язаний з людьми з оточення, скажімо так, колишніми бізнес-партнерами сина Януковича. Це пряма їхня креатура", - розповів експерт із авіації Олександр Ланецький. За два роки попередньої роботи в "Борисполі" Солончук устиг укласти сто мільйонів гривень у "Полікомбанк" і "Біг Енергія", які закрилися на другий день після проведення транзакції. Також організував будівництво непотрібних об'єктів аеропорту за завищеною вартістю з компанією сім'ї Янковича "Будівельне управління номер 813". Та роздав кілька мільйонів гривень на допомогу різним компаніям.
"Здавав площі державного підприємства в оренду і всю платню, що мав перераховувати в бюджет, залишав у себе", - каже юрист Бондар. Тоді від в'язниці Солончука врятували лише зв'язки з родиною Януковича. Однак із "Борисполя" одіозного керівника перевели до Сімферополя. Там він керував місцевим летовищем саме в той час, коли воно приймало "зелених чоловічків" для окупації Криму.Згодом перевірка діяльності Солончука виявила зловживань на 60 млн гривень. Того ж року посадовець придбав нерухомість – 800 кв метрів на березі річки. Вартість маєтку оцінюють щонайменше в $ 6 мільйонів. За тодішнім курсом – приблизно стільки ж було вкрадено з сімферопольського аеропорту. Останнє місце роботи Солончука – державна авіакомпанія "Україна". У вересні з його легкої руки президент України не зміг повернутися з відрядження до Івано-Франківська власним літаком. В основного судна, яке обслуговували люди Солончука, відмовила електроніка, а резервний борт номер один не зміг піднятись у повітря.
Всі звинувачення Солончук відкидає. Так само, як не бачить проблем із переліком кандидатів і профільний міністр Андрій Пивоварський. "Якщо у вас є докази сумнівної репутації – надайте в міністерство, надайте на номінаційний комітет, надайте правоохоронним органам. Надайте абсолютно всю цю інформацію", - порадив він журналістам.
Ці види потребують особливої охорони, оскільки через свій привабливий вигляд можуть відловлюватися людьми заради розваги, або для колекціонування. Про це повідомили на сторінці природного заповідника "Медобори", передають Патріоти України. Масовий літ ...
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків опублікував у соцмережах незвичне опитування. У ньому він поцікавився у підписників, чи можна бити дітей за спілкування російською мовою. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на допис мера ...