
Перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи (ТКР) Ірина Геращенко заявляє про блокування представниками ОРДЛО питання щодо звільнення заручників. Про це Геращенко написала за підсумками засідання ТКГ у своєму Facebook, передають Патріоти України.
"Попри заклик лідерів нормандського формату та ТКГ звільнити до нового року заручників і жест доброї волі з боку української сторони – односторонню передачу 15 осіб, звільнення заручників і надалі заблоковане. При цьому представники ОРДЛО заявили, що їх жестом доброї волі була передача Тараса Колодія і двох жінок, долю яких, разом з усіма іншими заручниками, ми неодноразово обговорювали в Мінську. А зараз вони знову наполягають на негайній амністії як передумові звільнення й передачі їм близько 700 осіб в обмін на близько 50", – написала Геращенко.
Також вона зазначила, що попри обіцянку до новорічних свят відпустити підлітків, яких звинуватили в диверсії, ОРДО й досі тримає неповнолітніх у тюрмі. "Українська сторона наполягає на негайному розблокуванні звільнення заручників, ми наголосили на тих реалістичних компромісах, запропонованих ще кілька місяців тому, аби розблокувати процес звільнення", - додала Геращенко.
Посилення правил фінансового моніторингу, що відбулося в лютому, призвело до того, що банки почали частіше перевіряти українців і блокувати їхні рахунки. При цьому з 26 червня 2026 року в Україні набудуть чинності нові правила користування платіжними т...
В Україні триває мобілізаційна кампанія, і в межах можливих змін розглядається ідея скорочення кількості чоловіків, які перебувають у розшуку територіальних центрів комплектування (ТЦК). Про це ТСН.ua повідомили кілька народних депутатів, знайомих із о...