На Луганщині блокада дісталася автодоріг: активісти облаштували блокпост на бахмутській трасі поблизу селища Золоте. Люди не пускають фури з вугіллям, які прямують з окупованої території, і в такий спосіб хочуть зробити блокаду тотальною, аби рух вантажів зупинити на всіх шляхах. Про це йдеться в сюжеті ТСН, передають Патріоти України.
Золоте обрали невипадково, адже там дороги розходяться одразу у кілька напрямків. Місцеві твердять, що раніше цими шляхами постійно переправляли вантажі в обидва боки, але тепер машин практично немає.
"Будь-яку фуру, яка рухається в напрямку окупованих територій, ми будемо зупиняти і просити водіїв фур добровільно показати документи і вантаж, який вони везуть", - розповів учасник блокади Микита Кашницький. Активісти пропускають лише місцевих, які купують вугілля для власних потреб і не на окупованій території.
"У нас вимоги лишаються ті, що були – це звільнення полонених, які там знаходяться у нелюдських умовах, а також припинити брехати і торгувати з окупованими територіями", - заявив керівник редуту в Золотому із псевдо "Петрович".
До активістів долучився 5-разовий чемпіон світу з кікбоксингу Віталій Мерінов. Попри напружений графік тренувань, він приїхав захищати редути разом ще з чотирма кікбоксерами. "Ми тут також підтримуємо фізичну форму: рубали дрова, їжу варили. Приїдемо – будем далі займатися", - каже він про спортсменів.
Натомість активісти в Бахмуті твердять, що зранку силовики намагалися розблокувати залізницю, але в поліції кажуть, що прибули на прохання залізничників, аби повернути заблоковані тепловози. "Люди, котрі захопили тепловози, відмовилися. На місце була викликана слідчо-оперативна група, котра задокументувала даний факт", - твердить керівник поліції Донецької області В'ячеслав Аброськін.
Тим часом організатори обіцяють блокаду лише посилювати: у планах зупинити ділянку залізниці сполученням Маріуполь – Волноваха та блокпости на всьому кордоні з Росією, бо торгівля з ОРДЛО начебто триває й через цю територію.
Нині ж активісти зосередилися на блокуванні доріг у зоні АТО. "Блокпост виконує спостережну функцію. Ми туди проводимо інтернет, ставимо веб-камеру, щоби було постійне спостереження за ним", - кажуть ініціатори з батальйону "Донбас".
Через два роки після поранення, що змінило життя, Андрій Рублюк, 38-річний старший сержант українського розвідувального підрозділу, зно. Український розвідник не знає, як довго тривала його клінічна смерть після розриву вибухового пристрою. Усе, що пам...
В Івано-Франківській області чоловік створив Viber-групу, де повідомлялося про місця вручення повісток працівниками територіальних центрів комплектування. Внаслідок цього відбулося судове засідання, де йому призначили покарання. Про це йдеться у вироку...