Резонансна подія: Поліція закрила справу проти мешканця Київщини, який застрелив грабіжника

Слідство визнало, що житель Сухолуччя, захищаючи за допомогою зброї дружину і будинок від зловмисників, не перевищив заходи необхідної оборони.

Ілюстрація:firtka.if.ua

Поліція закрила кримінальне провадження проти жителя села Сухолуччя Київської області, який в кінці березня 2017 року застрелив одного з грабіжників, які пробралися в його будинок і побили дружину. Про це в Facebook повідомив народний депутат від "Народного фронту" Антон Геращенко, передають Патріоти України.

"Слідчим Нацполіції за погодженням з прокуратурою закрито кримінальне провадження за фактом скоєння навмисного вбивства при можливому перевищенні меж необхідної оборони", - повідомив він.

Геращенко нагадав, що 26 березня 2017 року у будинок жителя Київської області увірвалася банда грабіжників у складі чотирьох осіб і почала бити його дружину. В результаті глава сім'ї застрелив одного з нападників із зареєстрованого мисливського карабіна.

За словами депутата, досудове розслідування встановило, що глава сім'ї не порушив закон, застосувавши зброю для захисту будинку і сім'ї. Геращенко зазначив, що п. 5 ст. 36 КК України передбачає повне звільнення від кримінальної відповідальності в тому випадку, якщо громадянин захищає своє житло від протиправних посягань.

"Не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а також для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше приміщення, незалежно від тяжкості шкоди, заподіяної тому, хто посягає", - процитував парламентарій відповідну норму кодексу.

Також Геращенко опублікував постанову слідчого про закриття кримінального провадження проти чоловіка, який стріляв у грабіжників.

Як відомо, 8 березня 2017 року в Київській області чоловік застрелив з мисливського карабіна одного із зловмисників, які проникли в його будинок з метою пограбування. Трьох підозрюваних у нападі, які виявилися громадянами Росії, згодом затримали правоохоронці.

Ще одна категорія українців зможе вийти на пенсію достроково: Кого торкнеться

п’ятниця, 24 березень 2023, 8:42

Більшість українців виходять на пенсію після настання пенсійного віку (60 років). Можна продовжувати працювати і накопичувати собі стаж, щоб у майбутньому розраховувати на вищі виплати. Є також категорії громадян, які можуть вийти на пенсію достроково ...

А ви це знали? Ось як кольори навколо впливають на ваше життя

п’ятниця, 24 березень 2023, 8:12

Виявляється, кольори впливають на наше повсякденне життя. Вони можуть змінювати наші емоції, концентрацію, активність, фізичні функції або навіть сприйняття температури, передають Патріоти України. Давайте розберемося, які кольори і як впливають на наш...