Росстат бреше: Росіяни тікають від Путіна в таких масштабах, як від більшовиків у 1918-му

За кількістю тих, хто виїхав з країни за 2017 рік (377 тисяч осіб - навіть за офіційними даними) Росія знаходиться на третьому місці в світі.

Найбільше росіянам хочеться втекти... до США. Фото: соцмережі.

У російських медіа та соцмережах триває активне обговорення кратно занижених Росстатом даних щодо громадян, які емігрували з країни за останні роки. Реальні масштаби виходу з країни такі, що звучать порівняння того, що відбувається з найдраматичнішими періодами російської історії, в тому числі Громадянською війною 1918 р., зазначають Патріоти України.

Нагадаємо, за даними російського медіа-ресурсу «Проект», всього за третій термін президентства Володимира Путіна з країни виїхали 1,7 млн осіб. Однак Міністерство внутрішньої безпеки США в 2017 році нарахувало у себе в шість разів більше прибулих росіян, ніж зафіксував Росстат. Найсильніше від цифр Росстата відрізняються дані по Чехії і Угорщині - в 12 і 14 разів.
Сатирик Євген Шестаков з цього приводу нагадав в Фейсбуці, що «біла еміграція» після захоплення в 1917 році влада більшовиками склала «всього» 1,4 мільйона чоловік. «Вони поїхали від тебе», - пише Шестаков, звертаючись до президента Путіна.
Як зазначив в інтерв'ю Російській службі «Голосу Америки» відомий блогер, в минулому генеральний секретар Союзу журналістів Росії Ігор Яковенко, цифри Росстату підтверджують, зокрема, той факт, що державна брехня на різних рівнях досягла в країні небачених масштабів. На його думку, відомства занижують або підвищують залежно від "необхідності і доцільності" показники вже не на кілька відсотків, а в рази.
«У цьому плані досить показове недавнє висловлювання віце-прем'єра (Тетяни) Голікової, яка сказала, що знає, як виконати один з травневих указів Путіна - про зниження бідності в два рази, - нагадав він. - На її абсолютно щире переконання, зробити це дуже просто - шляхом зміни методів підрахунку. Тобто, для цього не треба щось реально змінювати в житті людей, а досить підрахувати так, щоб той, хто вчора був бідним, сьогодні став багатим, як і раніше отримуючи свої копійки у вигляді пенсії і зарплати».
І ця абсолютно фантастична тотальна брехня держорганів йде звідусіль, починаючи з першої особи країни, вважає Ігор Яковенко. «Неймовірно, але в плані масової еміграції Росія обігнала такі країни, як Китай з його більш, ніж мільярдним населенням і Україну, що знаходиться де-факто в стані війни з Російською Федерацією, - продовжив він. - Це - показник. Люди біжать вже не стільки кудись, скільки звідки. Взагалі, подібні переселення народів завжди пов'язані з режимами тиранів. Люди бігли від більшовиків, від Гітлера. Тепер люди біжать від Путіна. Це треба просто чітко сказати».
За кількістю тих, хто виїхав з країни за 2017 рік (377 тисяч осіб - навіть за офіційними даними) Росія знаходиться на третьому місці в світі. На першому місці - Індія, на другому - Мексика. Росія обганяє навіть Китай та Бангладеш. Для порівняння: загальна кількість емігрантів зі США (країни, населення якої перевищує 325 млн.) склала в три рази менше - 3 млн осіб, ніж з Росії (з населенням в 144 мільйони), звідки поїхали 10,6 млн, або 7% від всього населення країни).

У свою чергу, політолог Федір Крашенінников вважає, що процес еміграції на руку російській владі. «Я особисто думаю, що вони дуже раді тому, що люди їдуть, - сказав він. - Тому що, чим більше активних і незадоволених людей покине країну, тим спокійніше буде існувати цьому режиму».

А те, що Росстат занижує цифри, потрібно виключно для внутрішньої пропаганди, впевнений політолог: «Щоб ці цифри не виглядали такими вже страшними. Тим самим нам як би говорять: подумаєш, поїхали і поїхали, нічого страшного, невелика втрата. Реальний масштаб виїзду людей, тим більше з категорії молодих, освічених, успішних і так далі просто не вигідний для пропаганди, тому замовчується».
В принципі, держава цілком схильна до того, щоб незадоволені владою не протестували в Росії, не намагалися б тут змінити ситуацію, а просто тихо їхали, резюмував Федір Крашенінников.
Згідно глобального опитування Gallup, США залишаються найбільш привабливою країною для потенційних мігрантів: 21% всіх бажаючих змінити місце проживання спрямовані саме туди. Друге місце у Канади - 6%.
За даними Росстату, найпоширеніші мотиви еміграції - особисті та сімейні. Незалежні соціологи малюють зовсім іншу картину. Згідно з дослідженнями Левада-центру, в якості головної причини переїзду росіяни вказують кращі умови життя і облаштованість побуту за кордоном, а також нестабільну економічну ситуацію в Росії.
Ігор Яковенко в зв'язку з цим зазначив, що особливо багато біжить людей з хорошою освітою і вчених. А «бурхливий потік витоку мізків», на його погляд, почався після 2014 року, «коли Путін вкрав Крим».
«Тому що люди наукової праці відчули: в Росії немає майбутнього, вважає він. - Міжнародна ізоляція для вченого означає творчу, наукову смерть. І вони стали тікати. У 2016 році, наприклад, виїхало за кордон в два з гаком рази більше вчених, ніж в 2013 році. Виїжджають, перш за все, саме ті, хто здатний стати локомотивом прогресу».

Цей процес, безумовно, призводить не просто до демографічної деградації, а деградації інтелектуальної, культурної, освітньої» і в кінцевому підсумку, країна в такій ситуації втрачає всякі орієнтири та перспективи, резюмував журналіст.

Десятки поранених: В Іспанії впав гірськолижний підйомник (фото)

субота, 18 січень 2025, 19:41

В Іспанії «обвалився» гірськолижний підйомник, внаслідок чого десятки людей отримали поранення. Наразі відомо про щонайменше 30 постраждалих. Про це пише Sky News, передають Патріоти України. Інцидент стався на крісельному підйомнику на гірськолижному ...

Мільйони гривень: Яку суму гімнаст Ковтун і його тренерка отримали з бюджету

субота, 18 січень 2025, 19:30

Близько 8.5 млн гривень з державного бюджету України у 2023-2024 роках отримав гімнаст Ілля Ковтун та його тренерка Ірина Горбачева. Про це інформує Base of Ukrainian sports, передають Патріоти України. Зазначається, що в зазначену вище суму входять ли...