Національне антикорупційне бюро оголосило про завершення досудового розслідування щодо отримання високопосадовцем Держслужби експортного контролю Сергієм Головатим хабаря у розмірі $250 тис. Про це повідомили у прес-службі НАБ, передають Патріоти України.
Наразі матеріали передано для ознайомлення стороні захисту.
«Досудовим слідством, яке проводили детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, встановлено, що С .Головатий, перебуваючи на посаді заступника директора департаменту – начальника відділу департаменту державної експертизи Державної служби експортного контролю України, отримав 250 тис. доларів США неправомірної вигоди (хабара) за реєстрацію та видачу дозволу підприємству «Мотордеталь-Конотоп» на торгівлю товарами військового та подвійного призначення (комплектуючих до двигунів військових автомобілів, БТРів та танків) за кордон», – йдеться у тексті.
Зазначено, що високопосадовця викрили та затримади безпосередньо під час передачі частини вказаної суми посередником – представником фірми, що попри проведення в Україні антитерористичної операції, хотіла експортувати товари подвійного призначення за кордон.
«Антикорупційні прокурори вимагають притягти високопосадовця до кримінальної відповідальності згідно ч.4 ст. 368 Кримінального Кодексу України, якою передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років з конфіскацією майна», – додали у НАБ.
Повідомляється, що досудове розслідування тривало менше трьох місяців.
«Накладено арешт на все майно обвинуваченого, конфіскація якого можлива за вироком суду. С. Головатому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, який в подальшому було змінено на заставу у розмірі 3,6 млн. грн. За клопотанням антикорупційного прокурора підозрюваного відсторонено від займаної посади на час проведення досудового розслідування та судового розгляду», – додали у НАБ.
Навіть якщо суд визнає мобілізацію незаконною, це не означає, що людину автоматично звільнять з військової служби. Верховний Суд підтвердив, що порушення процедури призову саме по собі не є підставою для звільнення військовослужбовця, передають Патріот...
Невеличка крамничка делікатесів у французьких Каннах опинилася у центрі уваги міжнародної преси через своє провокаційне найменування "Моя дружина — свиноматка". Попри скандал, власники не відмовляються від оригінальної ідеї й вимагають справедливості. ...