У Росії літнім пацієнтам (старше 70 років) заборонять звертатися до лікаря самостійно. Насамперед вони мають потрапити на прийом до фельдшера чи медсестри, які оцінять їхній стан здоров'я і вирішать, чи потрібна їм допомога фахівця. Таку пропозицію закладено урядом РФ у Стратегію дій в інтересах громадян старшого покоління в Російській Федерації до 2025 року, повідомляють Патріоти України.
"Може, це і правильно, щоб зрозуміти, куди направити людину, щоб вона як не витрачала час і даремно не сиділа у чергах, так і не завантажувала тих фахівців, до яких не треба йти", - підтримує ініціативу уряду член Ради Федерації Валерій Рязанський.
На думку сенатора, таким чином старше покоління зможе отримувати оперативну медичну допомогу. Водночас у стратегії є критики, які вважають, що відправлення людей похилого віку до середнього медперсоналу є обмеженням їхніх прав. Як говорить професор кафедри праці та соціальної політики РАНХіГС Любов Храпиліна, до скарг людей похилого віку, які ходять до поліклініки, ставляться як до стереотипних, тому не хочуть забирати час у лікаря. "Але постає питання, наскільки ті, хто це пропонують, взагалі знають, що таке геронтологія та геронтологічні аспекти допомоги. Там особливі симптоми, особливе призначення лікарських засобів", - заявляє вона.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...