Скрепам треба більше парадів: У Держдумі пропонують відновити день перемоги у Першій вітчизняній війні

Для покійної Російської імперії це свято можна було порівняти за значенням з Днем Перемоги у Великій Вітчизняній війні для колишнього СРСР, запевняють думці.

У Держдумі РФ вигадали чергове "свято" для росіян. Фото: РБК.

Чотири депутати російської Державної думи, серед яких віце-спікер, представник «Єдиної Росії» Петро Толстой і комуніст, режисер Володимир Бортко, запропонували внести поправки в Федеральний закон про дні військової слави Росії, передають Патріоти України із посиланням на російські ЗМІ.

Парламентарі виступають проти «фальсифікації» історії Наполеонівських воєн. Депутати пропонують встановити 7 січня як день визволення Росії від навали французької армії. Вони повідомляють, що дата була встановлена маніфестом імператора Олександра Першого від 30 серпня 1814 року і була скасована «з міркувань політкоректності» в 1914 році, коли Росія і Франція стали союзниками в Першу світову війну.

«Необхідність прийняття даного законопроекту пов'язана з необхідністю відродження історичних традицій святкування перемоги Росії у Вітчизняній війні 1812 року, відзначення успішного завершення визвольного закордонного походу російських військ в 1813-1814 роках, а також перешкоджання частим спробам фальсифікації історичних фактів і подій, пов'язаних з вторгненням іноземних військ на чолі з Наполеоном Бонапартом в Російську імперію», - йдеться в документі.
«Для жителів Росії 19 - початку 20 століть це свято можна було порівняти за значенням з Днем Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні», - стверджують депутати. Вони переконані, що дня, встановленого в пам'ять про Бородінську битву, недостатньо для історичної справедливості.
«Героїчні події Бородінської битви не відображають повною мірою подвиги солдатів і офіцерів російських військ в ім'я захисту Вітчизни від агресорів за кілька років бойових дій. Прийняття Федерального закону матиме важливе значення у справі виховання молоді в дусі патріотизму, поваги до історії Вітчизни, любові до Батьківщини», - вважають автори законопроекту.

Резонанс тижня. Замість весілля - похорон: Мережу вразили кадри прощання із загиблою в Ірані стюардесою МАУ (фото)

понеділок, 27 січень 2020, 14:00

На церемонію прощання з 24-річною бортпровідницею літака Boeing-737, яка загинула в авіакатастрофі в Ірані, Марією Микитюк, в Будинку скорботи в місті Івано-Франківську зібралося близько трьох сотень людей, передають Патріоти України. Серед тих, хто пр...

Почалася евакуація: У Києві спалахнула пожежа в Міністерстві культури (фото, відео)

понеділок, 27 січень 2020, 11:44

У Києві 27 січня спалахнула пожежа в будівлі Міністерства культури, молоді та спорту України (вулиця Івана Франка, 19). Виклик на лінію 101 надійшов о 10:14, написала прес-служба ГУ ДСНС м. Києва на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України...