Скрепи аплодують стоячи: РПЦ хоче перевести всю Росію на "єдино істинний" Юліанський календар

Церковники пропонують скасувати декрет Раднаркому, підписаний в 1918 році Володимиром Леніним.
РПЦ МП хоче повернути росіян у минуле. Фото: РБК.

Заступник голови Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством назвав календар «частиною картини світу народу», вказавши на необхідність залишатися в «православній парадигмі» і перейти назад на юліанський календар, передають Патріоти України із посиланням на РБК.

Замість діючого в Росії зараз григоріанського календаря необхідно повернути юліанський, скасувавши декрет Раднаркому, підписаний в 1918 році Володимиром Леніним, впевнений перший заступник голови Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ Московського патріархату Олександр Щипков.
«Я прихильник «старого стилю» і вважаю, що Росії пора повертатися до юліанського календаря, що існував ще за часів Христа. Упевнений, що рано чи пізно це станеться», - цитує Щипкова «РІА Новини».
Російська православна церква продовжує використовувати юліанський календар в богослужінні, а тому, за словами Щипкова, залишається єдиною берегинею традицій в Росії. «Календар - це не цифри на папері, а частина картини світу народу. Ми знаходимося в своїй православної парадигмі і в ній повинні і залишатися», - підкреслив Щипков.
Юліанський календар був розроблений за дорученням Юлія Цезаря групою астрономів на чолі з олександрійським ученим Созігеном в I столітті до нашої ери і введений в дію едиктом Юлія Цезаря з 1 січня 45 року до н.е.
Тривалість року, згідно з юліанським календарем, становить 365,25 дня, що приблизно на 11 хвилин довше сонячного року, а в результаті за кожні 128 років накопичується один «зайвий» день. У 1582 році римський папа Григорій XIII видав буллу про перехід на новий календар, для компенсації різниці, яка накопичилася, було пропущено десять днів, і за 4 жовтня відразу настало 15 жовтня.

Католицькі країни перейшли на григоріанський календар протягом декількох років, протестантським на завершення переходу було потрібно приблизно півтора століття. Після Росії від юліанського календаря відмовилися Греція (1924), Туреччина (1926) і Єгипет (1928).

У Києві екскур'єр Glovo переслідує замовниць та погрожує зґвалтуванням і вбивством (фото)

субота, 1 квітень 2023, 22:51

У Києві вже колишній кур'єр Glovo погрожує зґвалтуванням та вбивством 25-річній дівчині, яка замовила продукти через службу доставки. Віддавши пакунок, хлопець почав стежити за киянкою, дзвонити та писати їй з різних акаунтів, надсилати фото свого стат...

"Вперше за рік взяв відпустку": Популярний український актор розповів про свою службу у ЗСУ та яку посаду обіймає (відео)

субота, 1 квітень 2023, 21:59

Актор Гарік Бірча прийшов у студію програми Сніданок з 1+1. Зірка серіалу Віталька візьме участь у проєкті Ліга Сміха. Волонтерський десант. Бірча, який служить у ЗСУ, також зізнався, що обіймає посаду командира взводу забезпечення, повідомляють Патріо...