В Україні безліч проблем з піратством і законністю використання контенту. Програміст Руслан Белзюк спробував допомогти в цьому плані хоча б в музичній сфері, розповідають Патріоти України з посиланням на Platforma.
«Останніх кілька років я користувався Spotify і, переїхавши на Apple Music, зрозумів, що досі не бачив жодної бази українських виконавців у стрімінгових сервісах, – пояснив програміст. – Самі сервіси не пропонують нічого більшого, ніж випадкові плейлісти, в які часто додають представників інших країн».
Тому Руслан Белзюк створив базу зі списком вітчизняних виконавців в трьох потужних музичних сервісах: Spotify, Apple Music та Google Play Music. Зараз в переліку майже півтисячі українських виконавців від Аква-Віти чи Анатолія Солов’яненка до порівняно нещодавно ставших популярними Panivalkova чи The Elephants.
За словами автора, процес переходу українців на легальний контент повільний, але незворотний.
«Взагалі, я бачу тут три фактори: зручність, платоспроможність і свідомість. Без серйозного прогресу усіх трьох ситуація швидко не зміниться, – розповів Platfor.ma Руслан Белзюк. – В питанні зручності музична сфера за рахунок стрімінгових сервісів зробила серйозний ривок і я тепер точно не розумію людей, які регулярно слухають музику, але не хочуть заплатити бодай 60 грн на місяць за найдоступніший Google Play з каталогізацією, рівним бітрейтом та високою якістю.
З серіалами, наприклад, ситуація поки набагато гірша і в більшості випадків легше відмовитись від перегляду, ніж знайти легальний спосіб.
Питання платоспроможності складніше. Масовий і середньостатистичний глядач чи слухач просто не зможе платити, поки йому цього не дозволить його ж середньостатистична зарплата. Тут кожному залишається лише щоденно працювати над собою і лупати свою частинку економічної скали.
А от свідомість — якраз те, на що може вплинути кожен. Логіку “я хіба дурний платити, якщо можна скачати” потрібно масово викорінювати, бо вона не призводить ні до чого. Не платити за платний контент = красти і погіршувати якість контенту майбутнього. Прийняти для себе цю ідею і популяризовувати в своєму соціальному колі — те, що кожен може зробити вже сьогодні».
Руслан Белзюк пояснив, що якщо статистика відвідувань показуватиме, що стаття з переліком українських виконавців залишатиметься цікавою, то він буде підтримувати список актуальним.
Починаючи з 4 жовтня 2024 року, поліція Хмельницької області розслідує ймовірне декларування недостовірної інформації з боку чоловіка голови МСЕК Хмельниччини Володимира Крупи, передають Патріоти України. Поки Володимиру Крупі правоохоронці не оголошув...
У Великій Британії у п’ятницю, 22 листопада, чоловік зізнався, що здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, пов’язаної з Україною. Також він визнав, що отримав гроші від іноземної розвідки у справі, яку пов’язують з РФ. Про це повідомляє аге...