У відділенні Сумської обласної психлікарні №2 семеро людей дістали пневмонію, ще одна жінка померла, а їжу тут готують просто біля каналізації, стіни психлікарні всі в грибку. Зате на фоні цього всього зубожіння яскраво контрастує кабінет головного лікаря. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на "Надзвичайні новини".
Ще тиждень тому з відділення Сумської обласної психлікарні №2 евакуйовували хворих через смертельно низьку температуру в палатах. Семеро пацієнтів у нелюдських умовах дістали пневмонію, одна жінка померла. Тож на керівницю закладу відкрили кримінальне провадження, хоч вона все заперечує.
«Дідусі 60-річні хворі, вони на мене кажуть мама. Найдорожча ціна, коли в тобі, в керівнику, вони бачать мамочку, вони бачать захист», – каже головний лікар Сумської обласної спеціалізованої психлікарні №2 Лілія Неофітна.
Інна відправила сина на лікування з депресією, а забрала з гострими психічними розладами. «З синяком його забрала, і з лишаєм, і німого забрала із оцієї лікарні», - розповідає матір душевно хворого Інна.
Жінка переконує: її сина закатували у психлікарні, бо він був у палаті з небезпечними для нього пацієнтами. «Всі вони грязні, постіль грязна, і цілу ніч його бив по голові чоловік. Я пізніше дізналась, що він був малоумний», - каже матір душевно хворого Інна.
Ці приміщення будували ще у 20-х роках минулого століття у якості бараків для малолітніх злочинців. Під час Другої світової війни тут був концтабір, а з 1954-го року тут лікують.
Ось у таких умовах тут готують їсти хворим. Просто біля каналізаційного стоку стоїть відро з почищеною картоплею. Це буде пюре на сніданок.
Стіни в палатах від вологи роз’їдає грибок, а на фоні цього зубожіння різко контрастує кабінет головного лікаря.
«Цей кабінет я робила за рахунок премії, яка була видана, і я сюди вклала гроші свої», - каже головний лікар Сумської обласної спеціалізованої психлікарні №2 Лілія Неофітна.
Ще в червні нелюдські умови лікування зафіксувала перевірка уповноваженого президента з прав людини і дали приписи керівництву області виправити недоліки.
«Легше все знести і побудувати нове, щоб воно відповідало даному часу. Там бараки, там є суб’єктивні причини. Скільки треба потратити всього і скільки все це буде коштувати для нас, ми ж повинні гроші теж рахувать», - говорить голова Сумської обласної ради Володимир Токар.
180 мільйонів гривень держава виділила на будівництво нового психо-неврологічного диспансеру у Сумах. Однак переводити душевно хворих у нормальні умови не поспішають. Замість них у будівлі планують розмістити відділення обласної клінічної лікарні, а психічно хворих знову відправити у старі приміщення.
Люди зібрали підписи, щоб новий психдиспансер використовували за призначенням і права душевно хворих були враховані і взяті до уваги. З відповідним листом люди звернулися до Міністра охорони здоров’я. Та останнє слово у цій справі за обласними депутатами. Спеціальні комісії оглянули умови у всіх чотирьох психлікарнях Сумщини і вже на сесії, яка відбудеться 24 лютого, винесуть рішення кого й куди переселяти.
Третій президент України Віктор Ющенко сьогодні, 23 лютого 2025, святкує 71-й день народження. З цієї нагоди політика привітала його старша донька, передають Патріоти України. 44-річна Віталіна Ющенко наголосила, що наразі Україна проходить через тяжкі...
Українські науковці, що працюють на антарктичній станції "Академік Вернадський", підняли прапор бригади Національної гвардії "Азов". Цей жест став вшануванням українських військових і здійсненням мрії оборонниці Маріуполя Валерії Суботіної з позивним "...