"Софію Василівну" вбив снайпер: Як кішка врятувала життя бійцю в Авдіївській промзоні

Руду Соньку поховали недалеко від місця загибелі, а тимчасову могилку час від часу провідують не тільки бійці, а й інші тварини.

Кішка Соня врятувала життя бійця. Фото: скріншот з відео.

В Авдіївці на Донеччині українські військові встановили пам'ятник кішці, яка під час бою врятувала солдата. Руда Соня була улюбленицею багатьох, за неї сперечалися, хто забере з війни з собою в мирне життя, повідомляють Патріоти України із посиланням на ТК UATV.

У Авдіївській промзоні, де відстань між позиціями сторін вимірюється всього десятками метрів, багато ділянок підходять для снайперських атак противника. В умовах постійних обстрілів українські військові проводять практично кожен день, а знімати стрес їм допомагають численні вихованці з сімейства котячих, до деяких з них - особливе ставлення.

Тварина ще кошеням потрапила на позиції, жила з ними в бліндажах і стала улюбленицею багатьох солдатів. "Ми ще думали, хто забере її до себе додому - сірники тягнули, а вийшло так. Сонька, але я називають її Софія Василівна - "уматная" кішка", - розповідає український військовий з позивним "Дикий мічман".

У день обстрілу, коли вона загинула, українські військові брали черговий бій, один з військових забарився, дістаючи кулемет, щоб відкрити вогонь по противнику, на його місце на бійниці несподівано сіла кішка. У тепловізійному прицілі невеликий клубок здався ворожому стрілку головою українського військового.

Кішка загинула від пострілу снайпера "ДНР". Її поховали недалеко від місця загибелі, а тимчасову могилку час від часу провідують не тільки бійці, а й інші тварини. "Видно по слідах на снігу, що приходила кішка, посиділа і пішла", - зазначає український солдат.

Українцям у Польщі погрожують скасувати виплати: Скільки поляків підтримують таке рішення

вівторок, 3 жовтень 2023, 2:35

Майже половина поляків (49%) підтримує продовження виплат українцям у Польщі наступного року. Проте противників надання допомоги не набагато менше - 42%. Влада країни погрожує, що соцдопомогу можуть скасувати, але остаточного рішення ще немає, передаю...

Платежі за газ рахуватимуть за новими правилами з жовтня: Як зміняться суми за транспортування

вівторок, 3 жовтень 2023, 1:45

В Україні з 1 жовтня за новими правилами розраховуватимуть платежі за транспортування газу. Мінімальна вартість доставки газу зменшиться, проте новація торкнеться не всіх, передають Патріоти України. Таке рішення ухвалила Нацкомісія з питань енергетик...