Сьогодні - Різдво Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна: Історія, традиції, вірування (фото)

Різдво Іоанна Хрестителя - важливе свято для православних.

Різдво Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Фото: ЖЖ.

Сьогодні, 7 липня віруючі люди святкують святий день – Різдво чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

У цей світлий день згадують народження пророка, який передбачав пришестя Ісуса Христа. Сам Іоанн народився в родині літнього іудейського священика Захарії і його дружини Єлизавети. За переказами до батька Іоанна явився архангел Гавриїл, який сповістив Захарія, що у них з дружиною народиться син.

Свято дуже шанується серед православних, тому на Різдво Пророка дотримується суворий піст. Вважалося, що дотримання посту позбавить від багатьох гріхів. Також люди вірили, що у того, хто постить в цей день будуть виконуватися будь-які бажання.

Заборони на Різдво Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

Віруючим людям заборонялися будь-які веселощі в цей день. На Різдво Предтечі не можна співати пісні і танцювати, інакше можна розгнівати небеса.

Також на свято було придумано багато прикмет і забобонів. Наприклад, якщо за людиною по дорозі буде йти біла собака, то не варто її проганяти. Якщо пес супроводжував людину до самого будинку, то потрібно впустити її в житло. Вважалося, що біла собака приносить за собою в будинок удачу і благополуччя. Люди вірили, що таким чином сам Іоанн Хреститель благословляє праведну людину на краще життя.

Серед автомобілістів теж існують повір’я на Різдво Хрестителя Іоанна. Водії заговорюють свою машину від будь-яких неприємностей. Так, на капот потрібно посипати три щіпки солі і проговорити: «Куди ця сіль потрапила, немає ні псування, ні поломки, ні подряпин і ні вм’ятин». Також в салон авто клали подушечку з м’ятою, чий аромат повинен був заспокоювати водія і рятувати його від стресу за кермом.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...