Спалах ботулізму в Україні: Головний інфекціоніст розповіла про нові загрози

Ольга Голубовська звернула увагу на те, що небезпеку також становить і консервована продукція, куплена в магазинах і вироблена в промислових умовах.

В Україні спалах ботулізму. Фото: 24 Канал.

В Україні зафіксовано нові випадки ботулізму, один з яких обумовлений вживанням рибної консерви промислового виробництва. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила головний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська, передають Патріоти України.

У зв'язку з появою нових випадків, вона переглянула свої рекомендації з профілактики ботулізму. Тепер, окрім в'яленої, солоної або копченої риби, ковбаси, шинки і домашньої консервації, небезпеку становить і консервована продукція, куплена в магазинах і вироблена в промислових умовах. "Або ж цю продукцію треба піддати термічній обробці", - додає вона.

"Нагадую, що протиботулічної сироватки в регіонах немає. Так що порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих... Нам залишається тільки одне - профілактика", - пише головний інфекціоніст МОЗ.

У свою чергу, лікар-інфекціоніст Андрій Сніцар звертає увагу на безвідповідальне ставлення людей до свого здоров'я і небезпечних продуктів.

"Але хіба наш народ залякаєш неякісними продуктами? Нещодавно з німим захопленням спостерігав, як компанія з шести мужиків, зсунувши столи і штук дванадцять келихів з запітнілим (пивом - Ред.), жадібно поглинала його і гору в'яленої риби. Подумав поговорити, але не наважився - наші мужики на руку легкі ! А ще якщо в хмелю ... А ще якщо представлюся, шо лікар ", - пише на своїй сторінці в Facebook він.

Бізнесмена із Тюмені, який публічно зіграв гімн України на піаніно, визнали винним у "пропаганді нацизму" (відео)

субота, 21 травень 2022, 0:33

Російський підприємець Володимир Фофанов на набережній міста Тюмені зіграв на вуличному фортепіано мелодію українського державного гімну і виклав запис у соцмережі. Через це його звинуватили у “пропаганді нацизму”, інформують Патріоти України. Як повід...

У Києві з’явилася клумба з російським кораблем (фото)

п’ятниця, 20 травень 2022, 23:26

У кожному районі Києва з’явиться квіткова композиція, що символізуватиме незламний дух українського народу під час війни, першою такою композицією стала клумба у вигляді марки з зображенням українського військового на фоні російського корабля. Про це п...