Субсидію можна розрахувати самостійно - допоможе електронний калькулятор

Також треба врахувати соціальну норму житла і соціальні нормативи користування "комуналкою".

З 1 жовтня українці отримуватимуть субсидії на оплату ЖК-послуг. Фото: oko-planet.su.

Як правильно розрахувати субсидію на "комуналку і чи має значення площа квартири і кількість проживаючих в ній на право її отримання?. На ці питання відповідає Катерина Гутгарц, адвокат ЮК "АБГ", передають Патріоти України з посиланням на Сегодня.

"Для розрахунку субсидії можна скористатися калькулятором, який є на сайті КМУ: http://www.kmu.gov.ua/control/calculator.

Правда, її розмір, визначений таким чином, орієнтовний – всіх критеріїв він не враховує. Для самостійного розрахунку потрібно підрахувати середньомісячний сукупний дохід сім'ї за останні 6 місяців: скласти доходи всіх членів сім'ї за цей період і розділити на шість. Далі потрібно обчислити обов'язковий розмір платежу. Для цього потрібно середньомісячний розмір доходу на 1 члена сім'ї розділити на прожитковий мінімум (1399 грн в 2016 році), розділити на два (це базовий коефіцієнт для призначення субсидії) і помножити на 15%.

Те, що вийшло в процентах, множимо на середньомісячний дохід сім'ї. Результат цих обчислень – це цифра, скільки сім'я повинна сплачувати за місяць. Якщо цей розмір менше того, що вона платить фактично, то субсидія призначена. Сама субсидія – це різниця між платою за ЖКП в місяць і розміром обов'язкового платежу.

Наприклад, сім'я з 3 осіб. Дохід за 6 місяців – 15 тис. грн.

Середньомісячний дохід = 15 000/6 = 2500 грн. На одну людину: 2500/3 = 833 грн.

Обов'язковий платіж:

833/1399/2 *15% = 4,46%.

4,46%*2500 = 111,64 грн.

Припустимо, що розмір оплати за житлово-комунальні послуги у цій сім'ї — 800 грн.

Тоді субсидія:

800 — 111,64 = 688,36 грн.

Однак не все так однозначно. Тому що у формулі ми не врахували соціальну норму житла і соціальні нормативи користування "комуналкою". Так, наприклад, за нормами: площа – 13,65 кв. м. на людину +35,22 кв. м на сім'ю; постачання холодної води – 2,4 куб. м на людину, гарячої – 4,0 куб. м на людину, електронергія – 90 кВт на людину (в будинку без електроплит і з централізованим постачанням водою) тощо.

Тобто, якщо сім'я в нашому прикладі не вкладається в норми споживання і проживає в квартирі, площа якої перевищує соціальну норму житла, розмір субсидії буде іншим. Кількість проживаючих (офіційно зареєстрованих) на житлоплощі також має значення, оскільки враховується дохід кожного з них, а потім середньомісячний дохід ділиться на кількість осіб".

Отримував гроші від росіян: У Британії 22-річний хлопець зізнався, що підпалював пов’язаний з Україною бізнес

п’ятниця, 22 листопад 2024, 19:15

У Великій Британії у п’ятницю, 22 листопада, чоловік зізнався, що здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, пов’язаної з Україною. Також він визнав, що отримав гроші від іноземної розвідки у справі, яку пов’язують з РФ. Про це повідомляє аге...

"Сніг, мокрий сніг, дощ": Синоптикиня дала прогноз на вихідні в Україні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:30

У суботу, 23 листопада, на українців чекатиме похмура погода з дощем та мокрим снігом. Про це розповіла синоптикиня Наталія Діденко, передають Патріоти України. " У суботу вологи в Україні вистачатиме. Сніг, мокрий сніг, дощ. Вдень 23 листопада основна...