Рейс до Пхеньяна відправляється в обід. Сполучення із КНДР здійснюють єдині державні авіалінії соціалістичної Кореї. Про це розповідається в сюжеті кореспондента каналу ICTV, передають Патріоти України.
Протягом польоту на моніторах транслюють концерти в стилі – “голубий вогник” і соціалістичну пропаганду. Аеропорт дивує чистотою та кількістю сек'юріті. Усіх ретельно перевіряють. В країну заборонено провозити порнографію, Біблію і літературу, яка, на їхню думку, є негативною щодо КНДР.
Пхеньян – місто без реклами – відсутність біл-бордів перше, що кидається в очі. Замість них купа плакатів у радянському стилі, портрети і пам’ятники вождів.
В готелі є інтернет і телефонний зв’язок. Однак і те і інше неймовірно дороге і з купою обмежень.
В готельному номері є телебачення і навіть іноземні телеканали. Місцеві ж мешканці, мають доступ лише до трьох – на яких безупинно крутять пропагандистські програми про вождів.
Перша зупинка селище Мангьонде в передмісті Пхеньяна. Саме тут за офіційною версією у солом’яній хаті народився майбутній лідер соціалістичної Кореї Кім Ір Сен.
Сьогодні це Мекка для усіх мешканців Північної Кореї. Середа, будній день. Діти мали б бути в школі, дорослі на роботі. Втім, тисячі людей несуть сюди квіти.
На випадок пожежі у будівлі в першу чергу рятують не людей, а саме портрети вождів. У багатьох із них навіть є свої охоронці.
Для виїзду із Пхеньяна, так само як і для в’їзду, потрібно мати спеціальний дозвіл. Фасадна столиця лише для обраних місцевих. Узагалі будь-яке пересування за межі регіону свого проживання заборонене без необхідних паперів.
По дорозі раз по раз минаємо машини, що зламались. А ще дивують вантажівки, які димляться. Це автомобілі, які їздять на дровах. В країні дефіцит пального.
На полях практично відсутня сільгосптехніка – землю обробляють волами та вручну. Нагадала радянське минуле картинка із дітьми, які працюють на землі.
У країні понад 5 мільйонів військових – це кожен 5-й мешканець КНДР. Престиж військової служби прививається із раннього дитинства.
Після цієї поїздки у журналіста Фактів тижня з’явилось ще більше запитань. Але повертатись сюди йому не хочеться – принаймні поки.
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...