Такса стала мамою для шести кошенят (фото)

Ветеринари стверджують: якщо у тварини прокидається материнський інстинкт, їй вже не важливо, якого дитинча роду-племені: вона буде опікати його, як власного.

У російському місті Єльц такса всиновила та вигодувала шістьох кошенят. Фото: Аргументы и факты.

Кошенята осиротіли, коли їх мати померла при пологах. Беззахисна малеча могла загинути, якби не такса на прізвисько Чара, яка прийняла їх як рідних і вигодувала своїм молоком, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Власниця такси Тетяна Куликова каже, що ніколи не сумнівалася в доброті і чуйності своєї вихованки. Собака в родині Куликових живе вже два роки і не раз проявляла материнський інстинкт.

"Чару ми взяли ще маленьким цуценям, а через сім місяців у неї несподівано з'явилося молоко, хоча вона ні разу не щенилась, - розповідає Тетяна. Я спочатку переживала, але знайомий ветеринар запевнив, що це нормальне явище".

Господарі вважають, що спровокувати помилкову вагітність могло поява в будинку кошеняти, якого вони підібрали на вулиці. Правда, прожило воно в сім'ї всього три дні - потім його забрали інші люди. Але, мабуть, цього часу вистачило, щоб у Чари прокинувся материнський інстинкт.

"Їй тільки дай кого-небудь поняньчити, - посміхається Тетяна. Минулої весни вона спробувала "усиновити" ціпля, яке втекло від курки. Принесла його на подвір'я і почала вилизувати, але побачила господиня курки і забрала. Потім було козеня, але теж не склалося".

Коли в черговий раз у собаки прибуло молоко, Тетяна дала оголошення в інтернеті, щоб звертались, якщо потрібно вигодувати якусь тваринку. В цей же день відгукнулася дівчина з Липецька. Виявилося, що її кішка померла під час пологів, сиротами залишилися шестеро кошенят.

"Для нас це був незвичайний досвід, ми боялися, що вона їх не прийме. Коли Чарі підклали кошенят, вона розгубилася, навіть злякалася - аж надто їх було багато. Але все ж погодувала, хоч і з округленими від подиву очима", - сміється Тетяна. А вже через пару годин поралася з ними, як з рідними. Як показує практика, якщо у тварини прокидається материнський інстинкт, їй вже не важливо, якого дитинча роду-племені: вона буде опікати його, як власного. Малюкам поготів - нявкає їх мама або гавкає. Головне, щоб харчування надходило без перебоїв".

Чара з великим задоволенням проводить час з усиновленими кошенятами: годує їх молоком, вилизує їм шерсть, зігріває і, як турботлива матуся перетягує в зубах з місця на місце. Сплять теж разом. Самі кошенята цілком задоволені новою матір'ю. Радісно мурчать у неї під боком, грають з хвостом і кусають за вуха. Чара ж терпляче зносить витівки "бешкетників", як і годиться справжній матері. Так малюки ростуть і набираються сил під її пильним наглядом. Але незабаром їх доведеться розлучити: кошенятам вже підшукали нового господаря.

"Не уявляю, як Чара це переживе, - каже Тетяна. - Адже вона до них уже звикла".

Хіти тижня. Евакуювати нікого не збираються: Що відбувається в Северодвінську після вибуху ядерної ракети

середа, 21 серпень 2019, 0:35

​Військову базу під російським Архангельському, де стався потужний вибух, пов'язаний з витоком радіації, в світовій пресі вже назвали «Новим Чорнобилем». Як відомо, вибух на полігоні в 40 кілометрах від міста Северодвінськ прогримів ще 8 серпня. Деякий...

З ким поведешся: У російській Тамані загинули двоє українських моряків

середа, 21 серпень 2019, 0:28

Українці померли від отруєння метиловим спиртом. Сьогодні, 20 серпня, в районі російського порту Тамань через отруєння метиловим спиртом померли двоє громадян України, які працювали моряками на танкері «Магус» під прапором Панами. Про це повідомляє рос...