Такса стала мамою для шести кошенят (фото)

Ветеринари стверджують: якщо у тварини прокидається материнський інстинкт, їй вже не важливо, якого дитинча роду-племені: вона буде опікати його, як власного.

У російському місті Єльц такса всиновила та вигодувала шістьох кошенят. Фото: Аргументы и факты.

Кошенята осиротіли, коли їх мати померла при пологах. Беззахисна малеча могла загинути, якби не такса на прізвисько Чара, яка прийняла їх як рідних і вигодувала своїм молоком, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Власниця такси Тетяна Куликова каже, що ніколи не сумнівалася в доброті і чуйності своєї вихованки. Собака в родині Куликових живе вже два роки і не раз проявляла материнський інстинкт.

"Чару ми взяли ще маленьким цуценям, а через сім місяців у неї несподівано з'явилося молоко, хоча вона ні разу не щенилась, - розповідає Тетяна. Я спочатку переживала, але знайомий ветеринар запевнив, що це нормальне явище".

Господарі вважають, що спровокувати помилкову вагітність могло поява в будинку кошеняти, якого вони підібрали на вулиці. Правда, прожило воно в сім'ї всього три дні - потім його забрали інші люди. Але, мабуть, цього часу вистачило, щоб у Чари прокинувся материнський інстинкт.

"Їй тільки дай кого-небудь поняньчити, - посміхається Тетяна. Минулої весни вона спробувала "усиновити" ціпля, яке втекло від курки. Принесла його на подвір'я і почала вилизувати, але побачила господиня курки і забрала. Потім було козеня, але теж не склалося".

Коли в черговий раз у собаки прибуло молоко, Тетяна дала оголошення в інтернеті, щоб звертались, якщо потрібно вигодувати якусь тваринку. В цей же день відгукнулася дівчина з Липецька. Виявилося, що її кішка померла під час пологів, сиротами залишилися шестеро кошенят.

"Для нас це був незвичайний досвід, ми боялися, що вона їх не прийме. Коли Чарі підклали кошенят, вона розгубилася, навіть злякалася - аж надто їх було багато. Але все ж погодувала, хоч і з округленими від подиву очима", - сміється Тетяна. А вже через пару годин поралася з ними, як з рідними. Як показує практика, якщо у тварини прокидається материнський інстинкт, їй вже не важливо, якого дитинча роду-племені: вона буде опікати його, як власного. Малюкам поготів - нявкає їх мама або гавкає. Головне, щоб харчування надходило без перебоїв".

Чара з великим задоволенням проводить час з усиновленими кошенятами: годує їх молоком, вилизує їм шерсть, зігріває і, як турботлива матуся перетягує в зубах з місця на місце. Сплять теж разом. Самі кошенята цілком задоволені новою матір'ю. Радісно мурчать у неї під боком, грають з хвостом і кусають за вуха. Чара ж терпляче зносить витівки "бешкетників", як і годиться справжній матері. Так малюки ростуть і набираються сил під її пильним наглядом. Але незабаром їх доведеться розлучити: кошенятам вже підшукали нового господаря.

"Не уявляю, як Чара це переживе, - каже Тетяна. - Адже вона до них уже звикла".

Кандидат на премію Дарвіна: Українець намагався перетнути кордон у місці, облаштованому камерами (відео)

четвер, 9 липень 2020, 20:34

За спробу незаконного перетину державного кордону на чоловіка склали протокол адміністративного правопорушення. Громадянин України вирішив незвичайним способом потрапити до Росії. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України, передають Патріот...

Хіти тижня. Коронавірус не лишає шансів: У Кирилівці з баз відпочинку десятки "швидких" вивозять людей з температурою під 39 градусів

четвер, 9 липень 2020, 20:30

У Кирилівці вночі, 2 липня, "швидкі" одна за однією відвозили відпочиваючих з дуже високою температурою і рядом інших симптомів. Стало відомо про хворих з бази відпочинку "Дніпровські зорі" на косі Пересип, а також з бази "Лазурні далі", передають Патр...