"Це не бізнес, це створення видимості бізнесу": 10 фактів про "Панамські папери"

У 2011 році компанія Ролдугіна, наприклад, купила права на кредит в розмірі $200 млн за $1.

Володимир Путін. Фото: 112.ua.

The Guardian опублікувала матеріали і схему, що пояснюють, як друзі Володимира Путіна переводили великі суми грошей в офшорні компанії, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Факт 1. Mossack Fonseca - четверта за величиною компанія-реєстратор офшорів і трастів в світі з офісами в 40 країнах. Вона оперує понад 300 000 компаніями.

Факт 2. Обсяг «Панамських паперів» з архіву Mossack Fonseca перевищує витік американських депеш в 2010 році і обсяг документів, оприлюднених Едвардом Сноуденом в 2013-му. «Панамські папери» включають 11,5 млн документів і 2,6 терабайт даних з серверів Mossack Fonseca.

Факт 3. В «Панамських паперах» містяться відомості про мережі таємних офшорних угод і величезних кредитів в Росії, Панамі, Кіпрі, Швейцарії на загальну суму $2 млрд, сліди якої ведуть до президента Росії Володимира Путіна. Хоча ім'я президента не згадується в паперах, там присутні його найближчі друзі, найбагатші люди Росії. А деталі угод такі, що вони не могли бути проведені без його патронажу.

Факт 4. Професійний музикант Сергій Ролдугін - давній друг Путіна, хрещений батько його старшої дочки Марії та людина, що познайомив майбутнього президента Росії з його дружиною Людмилою. Згідно з «Панамськими паперами», під його явним контролем було проведено угод не менше ніж на $100 млн. Ролдугін, що заперечував зв'язок з бізнесом і дружбу з впливовими російськими чиновниками, володіє 12,5-відсотковою часткою в найбільшому агентстві телереклами Росії «Відео Інтернешнл», річний дохід якого оцінюється в 900 млн фунтів стерлінгів. Також йому була надана таємна можливість викупити міноритарний пакет «КамАЗа». Ролдугіну належить 15% акцій кіпрської компанії Raytar і 3,2% Банку «Росія», який очолює ще один друг Путіна Юрій Ковальчук.

Факт 5. Ковальчук і Банк «Росія» перевели щонайменше $1 млрд в спеціально створену офшорну компанію Sandalwood Continental Ltd. Ці гроші були передані у вигляді величезних кредитів Російським комерційним банком Кіпру, який контролюється державним ВТБ, і низкою інших банків. Немає пояснень, що змусило банки відкрити настільки серйозні кредитні лінії.

Факт 6. Частина цих грошей повернулася в Росію у вигляді позик під дуже високі відсотки. Прибуток від них перекачувалася на таємні рахунки в Швейцарії. Деякі гроші передавалися в коло Путіна, навпаки, під 1%. Компанією Sandalwood була придбана яхта за $6 млн і спрямована в порт під Санкт-Петербургом. У 2010 і 2011 роках Sandalwood перевів три кредиту на суму $11,3 млн компанії Ozon, що володіє гірськолижним курортом «Ігора» під Санкт-Петербургом. Ozon належить Юрію Ковальчуку і компанії Cypriot. Путін патронує курорт, часто гостює там, і через 18 місяців після цих кредитів влаштував там весілля своєї молодшої дочки Катерини з Кирилом Шамаловим, сином ще одного свого старого петербурзького товариша.

Факт 7. Газета The Guardian відзначає, що хоча немає нічого незаконного в тому, щоб користуватися офшорними компаніями, операції, про які йде мова в «Панамських паперах», виглядають підозріло. Вони включають, ймовірно, підроблені угоди з акціями, багато з них оформлені заднім числом; присутні плати за розпливчасті «консультаційні» послуги; повторювані виплати великих сум в якості «компенсацій» за нібито анульовані угоди по акціях.

У 2011 році компанія Ролдугина, наприклад, купила права на кредит в розмірі $200 млн за $1.

«Це не бізнес, це створення видимості бізнесу, щоб постійно переміщувати і приховувати активи», - сказав BBC Panorama королівський радник Ендрю Мітчелл, провідний авторитет в боротьбі з відмиванням грошей.

Факт 8. У жовтні 2012 року ближнє коло Путіна занервувало. Компанія Sandalwood була закрита, і її операції були переведені в іншу офшорну компанію, зареєстровану на Британських Віргінських островах, - Ove Financial Corp.

Факт 9. Одна з компаній, пов'язаних з Ove Financial Corp, належала Михайлу Лесину, колишньому міністру друку РФ, творцеві пропагандистського телеканалу Russia Today, але згодом впала в немилість. У листопада 2015 Лесин був знайдений мертвим у номері готелю в Вашингтоні з множинними важкими травмами голови.

Факт 10. У списку учасників операції знаходяться і інші найближчі друзі Путіна: Геннадій Тимченко, Аркадій і Борис Ротенберг, Алішер Усманов, який володіє як мінімум шістьма компаніями на Острові Мен. The Guardian зазначає, що ці офшорні операції людей з найближчого кола Путіна йдуть врозріз із закликом самого президента до «деофшоризацію» російської економіки.

Банк «Росія» (Bank Rossiya)

Тісно пов'язаний з Путіним і його друзями. Його менеджери стоять за підозрілими офшорними транзакціями на мільярди доларів.

Швейцарські юристи (Swiss lawyers)

Юристи з цюрихської фірми Dietrich Baumgartner & Partners отримували вказівки з банку «Росія» і передавали їх в Mossack Fonseca.

Mossack Fonseca

Панамська юридична фірма, яка реєструє офшорні компанії і керує ними. Вона створила Sandalwood і інші компанії, пов'язані з Сергієм Ролдугіним.

Російський комерційний банк Кіпру (Russian Commercial Bank of Cyprus)

Дочірнє підприємство належить державному банку ВТБ. Давав великі незабезпечені кредити Sandalwood; сума кредиту перевищує $650 млн.

Sandalwood Continental Ltd.

Офшорна компанія на Британських Віргінських островах. З 2009 по 2012 рік отримала кредити на суму понад $1 млрд. Гроші приходили з державних банків і інших офшорів.

Озон (Ozon)

Компанії «Озон» належить приватний гірськолижний курорт «Ігора» під Санкт-Петербургом. У 2010-2011 роках компанія отримала від Sandalwood кредити на суму $11,3 млн. На цьому курорті в 2013 році було влаштовано весілля дочки Путіна Катерини.

З архіву ПУ. "Скрепний мазохізм", або Звичка програвати: Російський боксер зазнав чергової нищівної поразки на рингу (відео)

понеділок, 6 липень 2020, 23:05

Добру частину кар'єри Устінов провів під знаменами кличківського K2 Promotions і навіть вважався якийсь час найперспективнішим супертяжем в обоймі компанії братів. у травні 2019 року 42-річний російський боксер надважкої ваги Алєксандр Устінов (34-4, 2...

"Пилять" гроші як зазвичай: На Прикарпатті розгорається скандал навколо компенсації для постраждалих від повені

понеділок, 6 липень 2020, 23:00

На оселі, які пошкоджені, виділяють по 20 тисяч гривень. Скандал із компенсаціями після повені виник на Прикарпатті. Потерпілі скаржаться, що гроші розподілили несправедливо. Із 480 мільйонів гривень, які держава виділила області на ліквідацію наслідкі...