Будівництво Керченського моста з окупованого Криму до Росії несе незліченну кількість загроз для біологічного різноманіття видів Чорного і Азовського морів. Про це в коментарі "Обозревателю" сказав глава правління Національного екологічного центру України Ярослав Мовчан, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
"Це небезпечний об'єкт, який не проходив оцінку впливу на навколишнє середовище. Тобто міжнародні процедури. Загроз там дуже багато: для риби, птахів, біологічного різноманіття проток, Азовського моря. Будівництво моста порушує міграцію тварин - риби, дельфінів - з Чорного моря в Азовське", - сказав він.
За словами еколога, проект небезпечний сам по собі через геологічні особливості району.
"Це район з мінливим перебігом і нестабільним дном, район тектонічного розлому і сейсмічно небезпечна область. Там ціла маса напастей і небезпек. Звичайно, вони будуть одна за одною проявлятися", - упевнений фахівець.
Він додав, що деякі втрати екосистем будуть незворотні.
"Для кожної з опор, яких сотні, потрібні десятки уступів. Інфраструктура з боку як Кубані, так і Криму руйнує берег і прибережні біоценози. Можуть зникнути унікальні екосистеми, тому що там багато видів з червоного списку Міжнародного союзу охорони природи. На мій погляд, мова йде про екологічний злочин. Це збитки на десятки років, а деякі втрати і зовсім будуть незворотні", - підсумував еколог.
Раніше правозахисник Едуард Багіров розкрив правовий механізм, який може перешкодити будівництву Керченського моста.
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...