Будівництво Керченського моста з окупованого Криму до Росії несе незліченну кількість загроз для біологічного різноманіття видів Чорного і Азовського морів. Про це в коментарі "Обозревателю" сказав глава правління Національного екологічного центру України Ярослав Мовчан, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
"Це небезпечний об'єкт, який не проходив оцінку впливу на навколишнє середовище. Тобто міжнародні процедури. Загроз там дуже багато: для риби, птахів, біологічного різноманіття проток, Азовського моря. Будівництво моста порушує міграцію тварин - риби, дельфінів - з Чорного моря в Азовське", - сказав він.
За словами еколога, проект небезпечний сам по собі через геологічні особливості району.
"Це район з мінливим перебігом і нестабільним дном, район тектонічного розлому і сейсмічно небезпечна область. Там ціла маса напастей і небезпек. Звичайно, вони будуть одна за одною проявлятися", - упевнений фахівець.
Він додав, що деякі втрати екосистем будуть незворотні.
"Для кожної з опор, яких сотні, потрібні десятки уступів. Інфраструктура з боку як Кубані, так і Криму руйнує берег і прибережні біоценози. Можуть зникнути унікальні екосистеми, тому що там багато видів з червоного списку Міжнародного союзу охорони природи. На мій погляд, мова йде про екологічний злочин. Це збитки на десятки років, а деякі втрати і зовсім будуть незворотні", - підсумував еколог.
Раніше правозахисник Едуард Багіров розкрив правовий механізм, який може перешкодити будівництву Керченського моста.
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...
Балаклійський районний суд Харківської області зобов'язав місцеву жительку заплатити "Харківгазу" 115,8 тис. грн через пошкоджену пломбу на лічильнику. Жінка отримала будинок у спадок, а під час перевірки представники оператора виявили порушення. Про ц...