Цього чекали довгих три роки: Українське телебачення стало доступним для глядачів окупованої Донеччини

Донецька філія суспільного мовлення отримала ліцензію на супутникове мовлення. Телеканал "До тебе" з 3 квітня почав мовити по обидва боки лінії розмежування.

Ілюстрація:Depo.Донбас - Depo.ua

Українське телебачення відтепер зможуть дивитися мешканці окупованих територій. Про це повідомляє UА: Перший, інформують Патріоти України.

"Донецька філія суспільного мовлення отримала ліцензію на супутникове мовлення. Телеканал "До тебе" з 3 квітня почав мовити по обидва боки лінії розмежування", - йдеться в повідомленні.

З початку антитерористичної операції (АТО) регіональні філії Національної телекомпанії України (тепер - Національної громадської телерадіокомпанії України) в Донецькій і Луганській областях опинилися на захоплених територіях. Згодом було прийнято рішення відновити роботу Донецької та Луганської ОДТРК на підконтрольних Україні територіях - в Сєвєродонецьку і Краматорську. Однак сигнали цих телеканалів не були доступні місцевим жителям.

"Війна розділила українців по-живому: люди опинилися по різні боки лінії розмежування. До сьогоднішнього дня ті, хто опинилися на окупованих територіях, знали, що відбувається в цьому розірваному навпіл регіоні, тільки від російських телеканалів, які нашпиговані пропагандою, - розповідає заступник генерального директора НГТУ Михайло Шматов. - Ми отримали супутникову ліцензію на мовлення для донецької філії "До тебе". І з 3 квітня суспільне донецьке телебачення можна дивитися на супутнику по обидві сторони конфлікту".

Анна Бичок, т.в.о. голови правління НГТУ, додає: "Це величезна перемога для всіх нас: створювати єдине інформаційне поле і об'єднувати країну інформаційно, особливо в областях, де проходить АТО і наші громадяни залишилися ізольованими від об'єктивної інформації про події в регіоні. У наших найближчих планах - ліцензування Луганської філії. Ми хочемо, щоб ця філія ПАТ НСТУ також могла вести супутникове мовлення на окупованих територіях Луганської області".

В результаті реформи громадського телерадіомовлення все ОДТРК були приєднані до НТКУ (з 19 січня 2017 року - НГТУ) і входять в загальну систему громадського телебачення. До цього дня Донецький і Луганський філіал мовили в цифровій мережі на тимчасових дозволах виключно на території, підконтрольній Україні. Відповідно, мешканці, які проживають на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, раніше не мали можливості дивитися своє регіональне телебачення.

Над Києво-Печерською Лаврою помітили нашестя ворон: Цаплієнко поділився моторошним відео

п’ятниця, 27 січень 2023, 22:28

У Мережі з'явилося відео, на якому зафіксоване незвичне явище у Києві. Сотні ворон "атакують" Києво-Печерську Лавру. Відео у соціальних мережах опублікував журналіст Андрій Цаплієнко, передають Патріоти України. "Нашестя ворон над Печерською Лаврою. Ро...

Стосується усіх: У стінах Києво-Могилянської академії заборонили спілкуватися російською

п’ятниця, 27 січень 2023, 22:00

У стінах Києво-Могилянській академії заборонили спілкуватися російською мовою, повідомляють Патріоти України. Як розповів член Наглядової ради "Могилянки" Геннадій Зубко, викладання російською не ведеться у виші вже дуже давно. Наразі заборона стосуєть...