Цього чекали довгих три роки: Українське телебачення стало доступним для глядачів окупованої Донеччини

Донецька філія суспільного мовлення отримала ліцензію на супутникове мовлення. Телеканал "До тебе" з 3 квітня почав мовити по обидва боки лінії розмежування.

Ілюстрація:Depo.Донбас - Depo.ua

Українське телебачення відтепер зможуть дивитися мешканці окупованих територій. Про це повідомляє UА: Перший, інформують Патріоти України.

"Донецька філія суспільного мовлення отримала ліцензію на супутникове мовлення. Телеканал "До тебе" з 3 квітня почав мовити по обидва боки лінії розмежування", - йдеться в повідомленні.

З початку антитерористичної операції (АТО) регіональні філії Національної телекомпанії України (тепер - Національної громадської телерадіокомпанії України) в Донецькій і Луганській областях опинилися на захоплених територіях. Згодом було прийнято рішення відновити роботу Донецької та Луганської ОДТРК на підконтрольних Україні територіях - в Сєвєродонецьку і Краматорську. Однак сигнали цих телеканалів не були доступні місцевим жителям.

"Війна розділила українців по-живому: люди опинилися по різні боки лінії розмежування. До сьогоднішнього дня ті, хто опинилися на окупованих територіях, знали, що відбувається в цьому розірваному навпіл регіоні, тільки від російських телеканалів, які нашпиговані пропагандою, - розповідає заступник генерального директора НГТУ Михайло Шматов. - Ми отримали супутникову ліцензію на мовлення для донецької філії "До тебе". І з 3 квітня суспільне донецьке телебачення можна дивитися на супутнику по обидві сторони конфлікту".

Анна Бичок, т.в.о. голови правління НГТУ, додає: "Це величезна перемога для всіх нас: створювати єдине інформаційне поле і об'єднувати країну інформаційно, особливо в областях, де проходить АТО і наші громадяни залишилися ізольованими від об'єктивної інформації про події в регіоні. У наших найближчих планах - ліцензування Луганської філії. Ми хочемо, щоб ця філія ПАТ НСТУ також могла вести супутникове мовлення на окупованих територіях Луганської області".

В результаті реформи громадського телерадіомовлення все ОДТРК були приєднані до НТКУ (з 19 січня 2017 року - НГТУ) і входять в загальну систему громадського телебачення. До цього дня Донецький і Луганський філіал мовили в цифровій мережі на тимчасових дозволах виключно на території, підконтрольній Україні. Відповідно, мешканці, які проживають на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, раніше не мали можливості дивитися своє регіональне телебачення.

Можуть обмежитися адмінштрафом: У МВС розповіли про покарання ухилянтам, які втекли від війни за кордон

вівторок, 3 жовтень 2023, 17:44

У питанні покарання для тих військовозобов'язаних, хто виїхав незаконно з України під час війни, треба керуватися правилом «золотої середини». Водночас держава має виробити загальний підхід до цієї проблеми. Таку думку в інтерв'ю УП висловив глава МВС ...

Невелика перерва: Коли чекати наступну магнітну бурю і як до неї підготуватися

вівторок, 3 жовтень 2023, 14:58

У понеділок, 2 жовтня, закінчилася магнітна буря, тому багато метеочутливих людей краще почуватимуться. Проте, вже 5 жовтня очікується нова фаза, передають Патріоти України. У цей період багато людей можуть відчувати запаморочення, нудоту, головний біл...