Афонський чернець розповів про духовні подвиги українського святого, якого сьогодні прославили в Києво-Печерській лаврі. Член духовного собору афонської Свято-Пантелеимонового монастиря ієромонах Кіріон розповів про духовні подвиги українського письменника і афонського подвижника Івана Святогорця (Вишенського), повідомляють Патріоти України з посиланням на сайт "Православна спадщина України на Святій Горі Афон".
Як повідомляється, 28 липня під час Божественної літургії в Києво-Печерській лаврі відбулося прославлення у лику святих відомого українця.
"У цей день ми вшановуємо пам'ять Іоанна (Вишенського), який був родом зі Львівщини. У свій час, у молодості, він пішов зі світу, щоб віддатися повністю чернечим подвигам. Щоб молитися за свою багатостраждальну батьківщину. У цьому подвиг на Святій Горі він пробув близько 40 років і потрудився як полеміст, публіцист і путівник душ людських. Він знайшов той стан душі, коли зміг принести користь і собі і ближньому. Він, будучи насільником нашого монастиря, приніс світло благочестя у ваші краї. Після плідних трудів повернувся знову на Святу Гору, де майже в повному самітництві провів залишки свого життя", - розповів афонський чернець.
"В день святкування пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира, у часи якого був заснований наш монастир Ксилургу, хотілося б передати Вам благословення наших співвітчизників, які подвизаются на Святій Горі, які моляться за свою вітчизну, в тому числі за всіх вас", - зазначив ієромонах Кіріон.
28 липня в Києво-Печерській лаврі була здійснена остання заупокійна літія про ченця Івана (Вишенського), після чого було прочитано рішення Священного Синоду УПЦ від 20 липня 2016 року (Журнал №29) про причислення його до лику святих. Днем пам'яті преподобного Іоанна Святогорця (Вишенського) стане 29 липня за новим стилем.
Як відомо, преподобний Іоанн (Вишенський) (1550-е - 1620-і рр..) - видатний український письменник, твори якого лягли в основу створення української полемічної літератури в XVII столітті. Він написав 16 послань з Афона, в яких захищав чистоту віри і істинність Православної Церкви. Вишенський брав участь в реформуванні православного чернецтва в Україні, сприяючи переведення православних монастирів на афонський статут. Завдяки цьому вони стали центрами, навколо яких розвивалася українська культура і духовність".
Голова Комітету ВР з питань здоровʼя нації Михайло Радуцький 3 квітня зареєстрував проект постанови про прийняття в першому читанні законопроекту 13131, який передбачає, що довідку щодо придатності до керування автомобілем 083/о буде скасовано, але зам...
Пенсійний фонд України розпочав фінансування пенсій за квітень 2025 року. На пенсійні виплати 2 квітня спрямовано перші кошти, передають Патріоти України з посиланням на пресслужбу ПФУ. За даними пресслужби, на пенсійні виплати через "Укрпошта" спрямов...