В Одесі понад 100 активістів вийшли на пікет під Генеральне консульство Російської Федерації. Представники проукраїнських організацій зібралися на Гагарінському плато біля консульства, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
У їх числі – активісти "Правого сектора", Ради громадської безпеки тощо. Водночас, як зазначив відомий в Одесі активіст Сергій Гуцалюк, сьогодні консульство РФ з 16.00 планувало проводити прийом-банкет з нагоди Дня Росії, що відзначається 12 червня.
"Вся одеська пропутінська тусовка запрошена на цей захід. А ми можемо подивитися в очі колаборантам, тим, які роками в Одесі готували агресію проти України і фактично є розпалювачами сучасної війни", - зазначив Гуцалюк.
Активісти також привезли із собою кінський гній і збиралися закидати ним будівлю, але правоохоронці не дозволили цього зробити. Присутні вимагають, аби консул вийшов до людей і попросив вибачення за "розв'язану Росією війну".
Активісти також встановили дві символічні шибениці.
Потім почали кидати в консульство курячі яйця, через що з правоохоронцями сталася невелика сутичка.
Як зазначив керівник "Правого сектора" в Одесі Сергій Стерненко, пройти в консульство поки не змогли дипломати з Польщі та Китаю (автомобілі з відповідними дипломатичними номерами помічені неподалік від будівлі). Громадський порядок охороняє велика кількість правоохоронців.
Російська пропаганда вже висловила гнівне обурення резонансною подією і називає активістів під Генконсульством "нацистами" та "фашистами".

Українці продовжують отримувати пенсії та інші соцвиплати. Деякі пенсіонери мають проходити процедуру ідентифікації. У Головному управлінні Пенсійного фонду України (ПФУ) в Луганській області розповіли, які є способи проходження ідентифікації у 2026 ро...
Радянська влада свого часу вилучала з українських словників окремі слова, які вважала "небажаними" або ідеологічно неприйнятними. Багато з них були пов’язані з історичною пам’яттю, релігією чи національною самобутністю. Сьогодні ці мовні заборони розгл...