У польському Сеймі проголосували за зміни до закону щодо працевлаштування іноземців

Змінами передбачено, зокрема, введення оплати у розмірі 30 злотих за реєстрацію заяви роботодавця про намір найняти на роботу іноземця.

Сейм Польщі. Ілюстрація:Portrait de la Pologne

Сейм Польщі прийняв новий законопроект про популяризацію працевлаштування та установ ринку праці, який вносить зміни в закон про тимчасову роботу іноземців. Про це повідомляє Польське радіо, інформують Патріоти України.

Змінами передбачено, зокрема, введення оплати (30 злотих) за реєстрацію заяви роботодавця про намір найняти на роботу іноземця.

Зміни стосуються іноземців, які виконують довгострокову роботу. Йдеться про українців, білорусів, вірмен, грузинів і росіян.

Крім виданих воєводою дозволів на роботу, ввели дозвіл на сезонну роботу, яку може видавати староста.

Також пропонується створити реєстр праці іноземців, в якому буде інформація про класичні дозволи на роботу, дозволи на сезонну роботу та інші документи.

"Це зменшить зловживання і забезпечить фінансові надходження, які будуть використані старостами для виконання цього завдання. Це дозволить більш ефективно обслуговувати зацікавлених осіб повітовими управліннями праці. Планується, що платіж, зазначений у розпорядженні, буде невеликим і складе 30 злотих", - йдеться в обґрунтуванні до вирішення.

Відповідно до закону, заяву на роботу можуть не зареєструвати, якщо управління визнає, що вона була складена в корисливих цілях або буде використана іноземцем для інших цілей, ніж виконання зазначеної роботи.

Роботу на підставі заяви, зареєстрованої старостою, можна буде виконувати протягом шести місяців протягом наступних 12 місяців.

Варто знати! Скільки триває розгляд заяви на відстрочку в ТЦК - пояснення

субота, 26 квітень 2025, 6:42

Розгляд заяви на відстрочку від мобілізації в територіальному центрі комплектування (ТЦК) має певні терміни, регламентовані законодавством. За загальним правилом, комісія повинна розглянути заяву протягом семи календарних днів з моменту її надходження....

Проводи-2025: Що не можна класти в панахиду і які нюанси варто знати

субота, 26 квітень 2025, 6:00

Проводи – важливі поминальні дні після Великодня, відомі також як Гробки, Радониця чи Провідна неділя, припадають на 28 квітня. Загалом поминальний період триватиме з 28 квітня по 4 травня. Ці дні є особливими для вшанування пам’яті померлих родичів, п...