У Запоріжжі завели справу на священиків УПЦ МП, які відмовилися відспівувати трагічно загиблого малюка

Слідство у цій справі буде вести Управління СБУ в Запорізькій області.

Храм УПЦ МП у Запоріжжі. Ілюстрація:Кореспондент

Прокуратура Запорізької області відкрила кримінальне провадження щодо священиків УПЦ Московського патріархату, які відмовилися відспівувати дворічного хлопчика, який трагічно загинув в результаті падіння на нього самогубці. Про це повідомляє прес-служба прокуратури. передають Патріоти України.

Дії священнослужителів, імена яких не розголошуються, кваліфікували за ч.3 ст.161 Кримінального кодексу - дискримінація за релігійною ознакою.

"Представники Запорізької єпархії Української православної церкви Московського патріархату допускають вибірковий підхід до здійснення релігійних обрядів, віддаючи перевагу тим особам, які проходили обряди хрещення саме в УПЦ МП, чим ображають почуття громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями", - сказано в повідомленні.

Також під слідством опинилася громадська організація "Союз православний Радомір". Дії священнослужителів і представників організації, повідомляють в прокуратурі, були спрямовані на розпалювання національної, релігійної ворожнечі та ненависті, ображання почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями і спричинили тяжкі наслідки.

У прокуратурі зазначили, що зазначені особи засуджують використання представниками церкви української мови, чим принижують національну честь громадян України.

"Деякі представники зазначених релігійних організацій останнім часом допускають висловлювання про єдність слов'янських православних народів під духовним наставництвом Російської православної церкви (РПЦ). Серед прихожан храмів поширюється інформація про необхідність об'єднання України з Росією і засуджується європейський напрямок розвитку нашої держави, засуджується проведення антитерористичної операції, а також виправдовуються агресивні дії Російської Федерації по відношенню до України", - заявила прокуратура.

Слідство у цій справі буде вести Управління СБУ в Запорізькій області.

Відзначимо, що санкція ч.3 ст.161 ККУ передбачає штраф розміром до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виправні роботи строком до двох років або обмеження волі на строк до п'яти років. Також засуджених можуть позбавити права займати деякі посади.

Солідна сума: Як будуть штрафувати власників тварин в Україні, що не приберуть на вулиці за улюбленцем

субота, 21 квітень 2018, 8:51

Багато власників собак забувають про те, що навіть на прогулянці за своїм вихованцем потрібно доглядати і прибирати. Незабаром людей з домашніми тваринами зобов'яжуть прибирати за ними, інакше доведеться сплатити чималу суму штрафу. Відповідний законоп...

Вас "майнять": Експерти розповіли, як виявити і знешкодити прихований майнінг

субота, 21 квітень 2018, 8:20

Як визначити, що на пристрої працює прихований майнер, і як убезпечити себе від цієї напасті. Випадки прихованого майнінгу ростуть у геометричній прогресії. За даними антивірусної компанії Symantec, за 2017 рік вони почастішали у 340 разів. Тільки в бе...