В атмосфері Землі стрімко збільшується концентрація метану, - вчені

Метан з різних джерел, як і вуглекислий газ, утворює навколо Землі шар, який заважає тепловому випромінюванню залишати атмосферу, створюючи парниковий ефект.

В атмосфері Землі стрімко зростає кількість метану. Фото: nonkoivilko.my1.ru.

Кількість метану в атмосфері Землі стрімко підвищується, приводячи до пошкодження озонового шару, заявляють американські вчені. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Підвищення концентрації газу, основна частина якого виробляється великою рогатою худобою, серйозно шкодить зусиллям щодо запобігання глобальному потеплінню шляхом скорочення викидів вуглекислого газу.

Після відносного затишшя на початку 2000-х років концентрація метану в атмосфері почала різко зростати, попереджає професор Роберт Джексон зі Стенфордського університету. Разом з іншими вченими Джексон бере участь в проекті Global Carbon Project, мета якого - скорочення викидів вуглекислого газу в атмосферу.

«Вуглекислий газ залишається основним фактором, і на те є причини. Однак якщо ми будемо ігнорувати метан, ми ризикуємо втратити частину ефекту від скорочення рівнів CO2 в атмосфері», - заявив професор Джексон на конференції Союзу геофізиків США в Сан-Франциско.

Чому концентрація метану почала зростати саме в останні роки, не є очевидним. Рівень метану залишався на досить низькому рівні з 2000-го по 2006 роки, в 2007 році почав повільно підніматися, а в 2014-му і 2015-му різко виріс.

«Метан може надходити з різних джерел, але тут, швидше за все, грає велику роль агропромисловий комплекс», - сказав професор Джексон.

У фермерському господарстві основними джерелами газу є корови і рисові поля. Перші випускають гази в процесі травлення, ефект в цьому випадку посилюється високим загальним поголів'ям рогатої худоби на планеті.

Ще один фактор ризику - рисові поля. У 2012 році вчені виявили, що при підвищеній концентрації вуглекислого газу вони починають виробляти набагато більше метану, ніж в умовах низької концентрації СО2. Рис - основна культура для країн, що розвиваються, які вимагають все більше їжі через постійно зростаючого населення.

Підробляли результати аналізів: У Дніпрі викрили групу лікарів ВЛК, яка діагностувала чоловікам ВІЛ для зняття з обліку

неділя, 19 січень 2025, 13:15

У Дніпрі викрили посадовців та медиків військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, а також працівників інших медичних установ міста, які підробляли чоловікам мобілізаційного віку результати аналізів на ВІЛ. Про...

Вона ніколи не хворіла! Найстаріша іспанка назвала сніданок довголіття - їй вже 111 років

неділя, 19 січень 2025, 12:30

Анджеліна Торрес Вальбона, якій 111 років, живе в Іспанії. Вона каже, що в її довгому житті немає секрету, але вона п’є напій із трьох інгредієнтів на сніданок, передають Патріоти України. Що їсть на сніданок довгожителька? . Мешкаючи в квартирі в Еша...