В Україні хочуть створити відкриту платформу для скарг на кривдників. Такий собі віртуальний суд. Тут можна буде написати все, що ти думаєш про свого боржника, роботодавця або винуватця ДТП. Юристи кажуть: герої дошки ганьби можуть звернутися до суду, пишуть Патріоти України з посиланням на Вести.
За скаргу голосуватимуть
Новий народний онлайн суд запрацює вже у вересні. На сайті кожен зможе залишити скаргу на кривдника. Причому з його особистими даними - ПІБ, телефоном, а ще можна прикріпити фото, відео та документи на доказ, а також дати посилання на сторінку в соцмережах. Сам кривдник також може відповісти і привести докази своєї невинності.
Блокувати скаргу розробники будуть тільки в разі, якщо вона відправлена з фейкової сторінки. Також всі бажаючі зможуть проголосувати «за» або «проти» кривдника, створюючи таким чином йому «репутацію». «Ми хочемо попередити людей, що та чи інша людина вчинила некоректно і не хоче міняти своєї поведінки - для цього і створюємо платформу, щоб людина могла вилити душу, а не йти на злочин, намагаючись звести рахунки з кривдником», - пояснив ідеолог проекту «Ринг» Костянтин Ігнатенко.
Завірити нотаріально скрін в Україні не можна
Чорні списки роботодавців, ріелторів, туроператорів, нянь і т. д. існують в мережі вже давно. Ця інформація згодиться всім, хто збирається укласти договір з ріелтором або довірити свою дитину няньці. Правда, експерти говорять: краще користуватися більш достовірними джерелами.
За словами фахівця з підбору персоналу Тетяни Пашки, звільняти з роботи через подібні скарги навряд чи стануть: «У роботодавців є свої чорні списки, але вони в основному закриті. Туди потрапляють ті, хто був помічений за тим, що крав на роботі або у нього були проблеми з законом. Перш ніж звільняти або не прийняти на роботу, HR-ри збирають дані з авторитетних джерел, на суб'єктивні думки уваги мало звертають».
Юристи відзначають, що, в принципі, кривдники, побачивши таку інформацію про себе, можуть звернутися до суду. «Будь-яка людина, чиї персональні дані будуть оприлюднені, зможе звернутися до суду і вимагати відшкодування морального збитку навіть з власників сайту», - говорить юрист Ростислав Кравець.
Він пояснив нам, що в суд підуть одиниці скривджених: «В Україні нотаріуси не запевняють скріншоти - тільки за кордоном. Крім того, потрібно довести, що було завдано негативний моральний збиток, зібравши купу довідок і провівши кілька експертиз».
В Україні за перші три місяці 2025 року сталось 9 574 ДТП, де загинуло 1 252 людей, а отримало травми 11 751 людей, передають Патріоти України. У січні 2025 року сталось 1657 ДТП. В них загинуло 235 людей, отримали травми 2029 людей. У лютому 2025 року...
Загальна мобілізація, що триває в Україні, у травні відбуватиметься за новими правилами. Причина тому — зміни в законодавстві, нещодавно ухвалені Постановою Кабінету міністрів України, передають Патріоти України. Так, Постанова КМУ № 519 внесла низку з...