В Україні хочуть створити дошку ганьби: Юристи застерігають

З'явилася ініціатива відкрити сайт, на якому всі бажаючі зможуть публічно заявити на своїх кривдників. За словами юристів, це може привести до судових позовів

В Україні хочуть створити дошку ганьби. Фото: vk.com.

В Україні хочуть створити відкриту платформу для скарг на кривдників. Такий собі віртуальний суд. Тут можна буде написати все, що ти думаєш про свого боржника, роботодавця або винуватця ДТП. Юристи кажуть: герої дошки ганьби можуть звернутися до суду, пишуть Патріоти України з посиланням на Вести.

За скаргу голосуватимуть

Новий народний онлайн суд запрацює вже у вересні. На сайті кожен зможе залишити скаргу на кривдника. Причому з його особистими даними - ПІБ, телефоном, а ще можна прикріпити фото, відео та документи на доказ, а також дати посилання на сторінку в соцмережах. Сам кривдник також може відповісти і привести докази своєї невинності.

Блокувати скаргу розробники будуть тільки в разі, якщо вона відправлена з фейкової сторінки. Також всі бажаючі зможуть проголосувати «за» або «проти» кривдника, створюючи таким чином йому «репутацію». «Ми хочемо попередити людей, що та чи інша людина вчинила некоректно і не хоче міняти своєї поведінки - для цього і створюємо платформу, щоб людина могла вилити душу, а не йти на злочин, намагаючись звести рахунки з кривдником», - пояснив ідеолог проекту «Ринг» Костянтин Ігнатенко.

Завірити нотаріально скрін в Україні не можна

Чорні списки роботодавців, ріелторів, туроператорів, нянь і т. д. існують в мережі вже давно. Ця інформація згодиться всім, хто збирається укласти договір з ріелтором або довірити свою дитину няньці. Правда, експерти говорять: краще користуватися більш достовірними джерелами.

За словами фахівця з підбору персоналу Тетяни Пашки, звільняти з роботи через подібні скарги навряд чи стануть: «У роботодавців є свої чорні списки, але вони в основному закриті. Туди потрапляють ті, хто був помічений за тим, що крав на роботі або у нього були проблеми з законом. Перш ніж звільняти або не прийняти на роботу, HR-ри збирають дані з авторитетних джерел, на суб'єктивні думки уваги мало звертають».

Юристи відзначають, що, в принципі, кривдники, побачивши таку інформацію про себе, можуть звернутися до суду. «Будь-яка людина, чиї персональні дані будуть оприлюднені, зможе звернутися до суду і вимагати відшкодування морального збитку навіть з власників сайту», - говорить юрист Ростислав Кравець.

Він пояснив нам, що в суд підуть одиниці скривджених: «В Україні нотаріуси не запевняють скріншоти - тільки за кордоном. Крім того, потрібно довести, що було завдано негативний моральний збиток, зібравши купу довідок і провівши кілька експертиз».

"Сніг, мокрий сніг, дощ": Синоптикиня дала прогноз на вихідні в Україні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:30

У суботу, 23 листопада, на українців чекатиме похмура погода з дощем та мокрим снігом. Про це розповіла синоптикиня Наталія Діденко, передають Патріоти України. " У суботу вологи в Україні вистачатиме. Сніг, мокрий сніг, дощ. Вдень 23 листопада основна...

Виплати сім'ям цивільних, які загинули при захисті України, збільшать: Про яку суму йдеться

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:50

Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...