В Україні провели другу успішну операцію з пересадки механічного серця (фото, відео)

Подальша доля Людмили Філяренко в руках народних обранців. Адже чинний закон про трансплантацію передбачає презумпцію незгоди.

Українські та німецькі хірурги пересадили механічне серце. Скріншот.

Пройти відстань від палати до кабінету лікаря у кілька десятків метрів - наче здолати марафон. Порівнює тридцятирічна пацієнтка Інституту серця Людмила Філяренко. У неї дилатаційна кардіоміопатія - захворювання серцевого м'яза - міокарда. За останні півроку серце пацієнтки збільшилося учетверо. Це - наслідки ускладнення від грипу, констатували лікарі. Через слабкість недужа покинула роботу. Та навіть хатні справи для Людмили стали тягарем, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

"У мене є сестри, родичі, друзі, які мені допомагають. У кожного вже розподілено, хто що робить. Хтось в магазин ходить, хтось їсти готує, якщо геть мені не так", - говорить Людмила.

Їй показана трансплантація серця. І негайна, резюмує лікар під час ультразвукового дослідження.

"Тут вже нема часу. Серце величезних розмірів", - додає лікар функціональної діагностики Інституту серця МОЗ Наталія Панич.

Дочекатися донорського серця пацієнтці допоможе механічне. Пристрій коштує майже 120 тисяч євро. На нього жінці збирає вся країна. Оскільки зволікати з операцією Людмилі не можна, а зібрали лише третину необхідної суми, німецькі виробники штучне серце надали у борг.

Директор Інституту Борис Тодуров, який 15 років тому першим в Україні пересадив донорське серце, готує механічний імплантат. Вживлювати штучне серце українським кардіохірургам приїхали допомагати колеги з Німеччини. Першу в Україні спільну таку операцію вони провели три місяці тому.

Операція пройшла успішно і механічне серце запустили. Тепер пацієнтка зним може прожити щонайменше кілька років. Проте, подальша доля Людмили - у руках народних обранців, каже Борис Тодуров. Адже чинний закон про трансплантацію передбачає презумпцію незгоди. Тож, погодитися на забір органів можуть лише родичі померлого. Наразі в Інституті на пересадку серця чекають понад 60 пацієнтів.

"Повинні прийняти найближчим часом закон про пересадку органів і тканин. Якщо цього не відбудеться, то у Людмили не буде шансів", - говорить Борис Тодуров.

Після імплантації пацієнт живе з електричним дротом, який виходить назовні. Сумку з акумуляторами завжди слід носити з собою. Заряду одного вистачає на 5 годин.

Якщо у Людмили не буде ускладнень, її відпустять додому, тільки вона навчиться користуватися пристроєм.

Буде біда! Українців попередили про суттєве похолодання та до 15 сантиметрів снігу - урожай під загрозою?

субота, 5 квітень 2025, 6:50

За даними Укргідрометцентру, через переміщення арктичного повітря та активний циклон 6-7 квітня у західних областях, Вінницькій, Житомирській, Київській та Чернігівській областях очікуються: мокрий сніг та сніг (місцями до 15 см); ожеледиця на дорогах...

"Маю важливий проєкт": Український актор, який зіграв поета Стуса, розповів, чому виїхав за кордон під час війни

п’ятниця, 4 квітень 2025, 22:36

Актор Дмитро Ярошенко, який став відомий після ролі Василя Стуса в фільмі "Заборонений", пояснив, чому виїхав з України. У коментарі "Суспільне Культура" чоловік зазначив, що перетнув кордон через "важливий міжнародний проєкт", передають Патріоти Украї...