Великодній піст цього року триватиме з середини березня до кінця квітня. Які правила і традиції необхідно дотримуватися віруючим під час посту? Величезне значення в історії християнської віри має період сорокаденного посту перед світлим святом Пасхи. Великий православний піст в 2016 році починається в березні, 14 числа, і триватиме до 30 квітня. Про це пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Багато хто сприймає цей період дуже формально, відмовляючись тільки від вживання м'ясної їжі і не замислюючись про духовне життя. Таким чином, в наші дні піст стає більше схожий на дієту і втрачає свій справжній сенс.
Правила Великого посту і для чого його потрібно дотримуватися
Головне призначення посту пов'язано з підготовкою віруючого до свята Христового Воскресіння. В даний період католики і православні християни відмовляються не тільки від продуктів тваринного походження, а й обмежують себе в розвагах, очищають душу від спокус і пристрастей, моляться і сповідаються в церкві.
Великий піст, число початку якого визначається для кожного року за церковним календарем, нерозривно пов'язаний з числом 40. Саме стільки днів Христос провів у пустелі, наодинці з диявольськими спокусами. На згадку про святі діяння Сина Божого і його жертви в ім'я спокутування всіх гріхів людства, віруючі всього світу щорічно постують, готуючись до свята Пасхи.
Числа Великого посту 2016 - з 14 березня по 30 квітня, тобто піст триватиме 48 днів. Це пов'язано з тим, що до початкового періоду в 40 днів, який називався Чотиридесятниця, пізніше було додано ще кілька днів - Страсну седмицю і Вербну неділю.
У сучасному світі Великий піст має особливе значення. Адже наше життя заповнена повсякденними турботами настільки, що зовсім не залишається часу для душі. Церква рекомендує відмовитися від розваг, відвідування кафе, ресторанів та інших розважальних заходів, для того щоб побачити, що світ наповнений іншими не менш цікавими речами, і таким чином наблизитися до Бога.
Великий православний піст в 2016 році: що не можна робити?
Найважчий період для багатьох віруючих - початок Великого посту. Його перший день називають Чистим понеділком, коли тим, хто поститься рекомендується взагалі не вживати їжу, або ж один раз в день з'їсти свіжі фрукти і овочі. Також дуже строгі обмеження в їжі на Страсний тиждень. В інші дні посту слід дотримуватися встановленого календаря харчування, виключивши з раціону молочні продукти і їжу тваринного походження. По понеділках, середах і п'ятницях дозволено хліб, фрукти і овочі, вода, компоти.
По вівторках і четвергах в раціоні повинна бути гаряча їжа без додавання олії. У вихідні дні допускається приправляти страви рослинною олією.
Всі правила пісних днів стосуються тільки здорових і дорослих, хто поститься. Посту не повинні дотримуватися хворі, маленькі діти, вагітні та жінки, люди, чия робота пов'язана з важкою фізичною працею, особи похилого віку, а також лежачі та подорожуютчі. Всі ці групи православних віруючих можуть дотримуватися посту, але за більш м'якими правилами і з благословення свого духівника.
Пропонуємо прості рецепти страв без масла. І смачно, і часу багато не займе.
Перші страви:
Другі страви:
Пісна випічка:
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...