Вчені виявили на Місяці гігантські підземні тунелі (фото)

У майбутньому ці утворення можуть стати ідеальною основою для створення перших місячних колоніальних поселень і науково-дослідних центрів.

Поверхня Місяця. Фото: Nevsepic.

На Місяці виявлені глибокі підземні тунелі, які можуть стати місцем перших людських колоній на супутнику Землі, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Вчені знайшли глибоку діру на плато "Пагорби Маріуса", діаметр якої становить десятки метрів, ще в 2009 році. У минулому ж році, місія НАСА Gravity Recovery and Interior Laboratory виявила гравітаційні аномалії, які можуть вказувати на можливі порожнечі. Дослідники поставили питання, чи можуть вони бути просто горизонтальними тунелями, лавовими каналами або ж відкритими виходами магми.

Тепер же за допомогою японського апарату "Кагуя" вчені з'ясували, що поблизу отворів знаходяться великі, багатокілометрові порожнечі. Про результати своїх відкриттів вони повідомили на 48-й конференції Lunar and Planetary Science.

На Землі теж існують аналогічні підземні утворення, які виникають, коли магма охолоджується і поступово стискається, в результаті утворюючи порожній простір.

Якщо розвідувальні місії підтвердять, що на супутнику Землі і справді є глибокі підземні тунелі, то в майбутньому вони можуть стати основою для створення перших місячних колоніальних поселень і науково-дослідних центрів.

Хіти тижня. Рада збирається терміново легалізувати в Україні препарат, котрий показав ефективність у лікуванні Covid-19

понеділок, 30 березень 2020, 12:30

Після того доведеться вишукувати і вибивати у виробників цей антипротозойний препарат, за котрим ганяється весь світ, охоплений короновірусною "лихоманкою". Україна шукає можливість імпорту препаратів із діючою речовиною гідроксихлорохін, які під час ...

Хіти тижня. Коронавірус крокує недонаддержавою: Кадиров "заспокоїв" переляканих пандемією росіян, пообіцявши, що всі вони обов'язково помруть

понеділок, 30 березень 2020, 12:00

Одіозний лідер російської республіки Чечня Рамзан Кадиров виступив перед своїми колегами з досить своєрідною промовою про загрозу коронавіруса. Під час свого виступу Кадиров поскаржився на те, що зараз всі тільки і говорять про коронавірус, сіючи при ц...