Результати нового дослідження показали, що геокорона простягається на 630 тисяч кілометрів.
Міжнародна група вчених з Росії і Франції з'ясувала, що зовнішній шар атмосфери Землі простягається до орбіти Місяця і за її межами. Про це повідомляє видання Science Alert, передають Патріоти України.
Дослідники проаналізували дані, отримані космічним апаратом SOHO (англ. Solar and Heliospheric Observatory) за допомогою вимірника анізотропії сонячного світла SWAN. Цей інструмент призначений для вимірювання ультрафіолетового випромінювання, що випускається атомами водню. Це дозволило визначити межі геокорони, частини екзосфери, яка представляє собою хмару нейтрального водню, видиму в ультрафіолетовому світлі.
Вважалося, що зовнішня межа атмосфери Землі знаходиться на відстані 200 тисяч кілометрів, де тиск сонячного випромінювання стає сильнішим від гравітації планети. Однак результати нового дослідження показали, що геокорона простягається на 630 тисяч кілометрів. При цьому середня відстань від Землі до Місяця становить близько 384 тисяч кілометрів.
За словами астрономів, астрономічні прилади, які спостерігають віддалені космічні об'єкти в ультрафіолетовій області спектра, необхідно скоригувати для обліку Лайман-альфа випромінювання, що випускається геокороной.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...