У людському мозку вчені виявили тип нейронів, що відповідають за здатність людей правильно орієнтуватися в просторі. До такого висновку прийшла міжнародна група вчених під керівництвом дослідників з Амстердамського університету, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Вчені з'ясували, які клітини відповідають за функцію нейронного аналога GPS-навігатора.
Для цього вони використовували тваринну модель - щурів, які були поміщені в лабіринт, що має форму літери "Ф".
Дослідники вирахували електричну активність в мозку тварин за допомогою приладу, що дозволяє зареєструвати роботу нейронів з чотирьох різних областей: периринальної кори, гіпокампу та двох сенсорних зон.
За точне визначення місця розташування відповідає мозкова структура, яка називається гіпокамп.
Вчені виявили нейрони під назвою «клітини околиць», які дозволяють мозку розрізняти окремі елементи того, що оточує тварину.
Наявність цих клітин у людини підтверджує випадок таксиста, котрий отримав травму областей мозку, де розташований гіпокамп. Він міг переміщатися по місту, використовуючи головні дороги, але губився, коли їхати доводилося в об'їзд. Нейробіологи припускають, що ця людина могла орієнтуватися завдяки роботі тільки «клітин околиць».
Кожен військовозобов'язаний громадянин в Україні повинен пройти військово-лікарську комісію, яка здійснює оцінку стану здоров'я та видає рішення про придатність/непридатність до військової служби. Лише висновок ВЛК про придатність дозволяє мобілізувати...
В Україні в липні-серпні можливі погодинні відключення електроенергії через сильну спеку, яка традиційно призводить до зростання споживання електроенергії, особливо у вечірні години. Очікується, що це може спричинити дефіцит у системі, якщо частина ене...