У людському мозку вчені виявили тип нейронів, що відповідають за здатність людей правильно орієнтуватися в просторі. До такого висновку прийшла міжнародна група вчених під керівництвом дослідників з Амстердамського університету, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Вчені з'ясували, які клітини відповідають за функцію нейронного аналога GPS-навігатора.
Для цього вони використовували тваринну модель - щурів, які були поміщені в лабіринт, що має форму літери "Ф".
Дослідники вирахували електричну активність в мозку тварин за допомогою приладу, що дозволяє зареєструвати роботу нейронів з чотирьох різних областей: периринальної кори, гіпокампу та двох сенсорних зон.
За точне визначення місця розташування відповідає мозкова структура, яка називається гіпокамп.
Вчені виявили нейрони під назвою «клітини околиць», які дозволяють мозку розрізняти окремі елементи того, що оточує тварину.
Наявність цих клітин у людини підтверджує випадок таксиста, котрий отримав травму областей мозку, де розташований гіпокамп. Він міг переміщатися по місту, використовуючи головні дороги, але губився, коли їхати доводилося в об'їзд. Нейробіологи припускають, що ця людина могла орієнтуватися завдяки роботі тільки «клітин околиць».
Хоча трагедія сталася не в Українських Карпатах. Однак недалеко від нашого кордону. З Польщі, Словаччини та Румунії надходить все більше повідомлень про ведмежу небезпеку. У Польщі неподалік Бещадського національного парку, що поряд кордону зі Словаччи...
У Франції почався суд над 24-річним мешканцем міста Лібурн, який упродовж чотирьох років ловив їжаків і утримував їх у клітках, аби знімати контент для TikTok, передають Патріоти України. Як повідомляє France Bleu, чоловік використав для цього понад 25...