У людському мозку вчені виявили тип нейронів, що відповідають за здатність людей правильно орієнтуватися в просторі. До такого висновку прийшла міжнародна група вчених під керівництвом дослідників з Амстердамського університету, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Вчені з'ясували, які клітини відповідають за функцію нейронного аналога GPS-навігатора.
Для цього вони використовували тваринну модель - щурів, які були поміщені в лабіринт, що має форму літери "Ф".
Дослідники вирахували електричну активність в мозку тварин за допомогою приладу, що дозволяє зареєструвати роботу нейронів з чотирьох різних областей: периринальної кори, гіпокампу та двох сенсорних зон.
За точне визначення місця розташування відповідає мозкова структура, яка називається гіпокамп.
Вчені виявили нейрони під назвою «клітини околиць», які дозволяють мозку розрізняти окремі елементи того, що оточує тварину.
Наявність цих клітин у людини підтверджує випадок таксиста, котрий отримав травму областей мозку, де розташований гіпокамп. Він міг переміщатися по місту, використовуючи головні дороги, але губився, коли їхати доводилося в об'їзд. Нейробіологи припускають, що ця людина могла орієнтуватися завдяки роботі тільки «клітин околиць».
Багатьох українців зацікавило питання, чи проводилась у березні індексація військовим пенсіонерам, передають Патріоти України. Відповідь на це та низку інших питань відносно індексації виплат військовим пенсіонерам дала під час прямої телефонної лінії ...
В Україні найбільша пенсія (без урахування довічних виплат суддям) скоротилась в рази і досягла позначки в 51 042 грн. Таке скорочення відбулось через запровадження в січні 2025-го коефіцієнтів зменшення розміру надвисоких пенсій, передають Патріоти Ук...