Від скіфів до сьогодення: На Львівщині відкрилася виставка української зброї (фото, відео)

Експозиція демонструє безперервність української воїнської традиції протягом тисячоліть. Тут представлено понад 300 одиниць озброєння.

Фото:gazeta.ua

У Золочівському замку на Львівщині відкрилась виставка української зброї Ukrania Militariсa. Про це пише gazeta.ua, передають Патріоти України.

Експозиція демонструє безперервність української воїнської традиції протягом тисячоліть. Тут представлено понад 300 одиниць озброєння від часів скіфів до сьогодення.

"Найдавніша зброя яка є на виставці – це мідні сокири трипільців, виготовлені у бронзовий вік. Також можна побачити зразки з каменю та кременю. За традицією, кожен воїн повинен був сам виготовити свою зброю", - розповів археолог, доктор історичних наук Михайло Відейко.

Бронзові вістря списів, кинджали та мечі було відлито в епоху Троянської війни. Їх захопили племена з України, які брали участь у цій війні.

"Кіммерійська та скіфська доба представлена вже залізною зброєю, якою користувалися грізні вершники, шляхи походів яких виходили далеко за межі сучасної України. Так, два китайських мечі 5-2 століття до н.е знайдені на території Криму, потрапили до скіфів як трофей. Такі мечі можна побачити в фільмі "Битва біля Червоної скелі". Трофейні однолезові гетські мечі любили скіфські жінки-воїни. У 20% скіфських жіночих поховань можна знайти вістря стріл, меч або спис", - каже Михайло Відейко. Лицарські кольчуги, дворучні мечі та стилети представляють епоху середньовіччя. Також можна побачити й зброю XIX – XX століття як пістолі карпатських опришків, турецькі порохівниці, карабіни і ятагани, які були на озброєнні кубанських та задунайських козаків. Є і сучасні протитанкові гранатомети, які використовують бійці АТО на сході України та прапори проросійських бандформувань захоплені у бою.

Окрім цього експонуються давні військові карти, документи УНР, золоті скіфські прикраси. На Західній Україні виставка такого масштабу відбувається вперше і триватиме рік часу – до 22 грудня 2018 року. "Ця зброя передає як візуальний так і духовний образ українського лицарства.

Сьогодні важливе розуміння нашими громадянами, що ми не просто народ землеробів, а й воїнів, який воював протягом усього свого існування і був щитом Європи", - зазначив співорганізатор виставки начальник штабу Національного корпусу Львівщини Святослав Сірий.

"Міни з другого вантажа повністю підходили для мінометів, які були привезені у першому": Луценко пояснив деякі подробиці справи Савченко

четвер, 22 березень 2018, 13:43

У пресі багато писали, "мовляв, не збігався вантаж і міни не того калібру для мінометів", але детальна інформація дозволяє усе зрозуміти. Верховна Рада України розглядає подання Генеральної прокуратури за зняття недоторканності, затримання та арешт поз...

"Если мой внук умрет, я тебе эти очки в ж...пу запихну": Під Москвою побили главу району, а маленька дівчинка погрожувала губернатору (відео)

четвер, 22 березень 2018, 13:14

Акція протесту почалася після того, як 21 березня на сміттєвому полігоні "Ядрове" неподалік Волоколамська стався викид сірководню. Мешканці підмосковного Волоколамська побили главу свого району на стихійному мітингу, вимагаючи негайно закрити смітник н...