"Вони перетворили моє життя на пекло": Журналістка з Фінляндії розповіла про викриття кремлівських тролів

У фінському суспільстві чимало прихильників режиму президента Росії Володимира Путіна, які були готові підтримувати прокремлівську пропаганду не лише на словах, але й на ділі – деякі з них зі зброєю в руках воювали проти України на Донбасі.

Джесіка Аро. Фото: Радіо Свобода.Журналістка Джесіка Аро заявила, що викрила кремлівських тролів, які займаються пропагандою в Фінляндії. Про це передають Патріоти України з посиланням на "Радіо Свобода".

Від самого початку війни на Донбасі журналістка намагалася розібратися, що ж насправді відбувається в Україні.

"У 2014 році я помітила, що в міжнародних ЗМІ було багато дезінформації щодо російської агресії проти України. Розібратися в деталях було дуже складно, важко було визначити, що є правда, а що – ні. І тоді, коли я дізналася про російську "фабрику тролів" у фінському медіа-просторі та соціальних мережах, я зрозуміла, що це не випадково, чому так важко докопатися до правди. Далі я побачила, що деякі фінські політики та спеціалісти з кібербезпеки почали скаржитися на тролів у соцмережах, і я зрозуміла, що це є питанням нашої безпеки, безпеки наших цінностей, безпеки західної демократії", – розповідає Аро.

Тоді вона вирішила розібратися в усьому сама і почала стежити за російськими тролями, які вивели її на вже фінських тролів. З’ясувалося, що у фінському суспільстві чимало прихильників режиму президента Росії Володимира Путіна, які були готові підтримувати прокремлівську пропаганду не лише на словах, але й на ділі – деякі з них зі зброєю в руках воювали проти України на Донбасі.

Є також один фін, який керує агентством фейкових новин під назвою Doni News, яке займається міжнародним поширенням пропаганди з Донецька.

"Є багато прокремлівських пропагандистів, які агітують і закликають фінів іти воювати проти українців на сході України. Є також один фін, який керує агентством фейкових новин під назвою Doni News, яке займається міжнародним поширенням пропаганди з Донецька. Раніше він керував подібним фінським сайтом, котрий займався поширенням фейкових новин і теорій змов. Він створив не один такий сайт і продовжує цим займатися від імені Росії з багатьма послідовниками", – розповіла журналістка.

Відчувши, що їх вивели на чисту воду, прокремлівські агітатори перейшли в наступ. Найактивнішими серед них були Янус Путконен, про якого говорила Аро, та Йохан Бекман. Він – відомий у Фінляндії проросійський громадський активіст. Саме він звинуватив журналістку в тому, що вона незаконно складає список пропутінських симпатиків, які живуть у Фінляндії, що вона співпрацює з ЦРУ, з поліцією безпеки Естонії. А коли і цього здалося замало, то в хід пішли типові звинувачення проти жінки – що вона проститутка й наркоманка.

Але їхні сподівання на те, що жінка не витримає такого психологічного тиску, виявилися марними, говорить журналістка. У Фінляндії жінку цим можна лише розізлити й змусити йти до кінця, пояснює вона. На її боці виявилися не лише численні читачі, багато політиків, людей з усього світу, які надсилали їй слова підтримки, а й правоохоронна система.

За словами Джессіки Аро, фінська поліція веде слідство в цій справі за звинуваченням у цькуванні та ненависті. На запитання про те, чи вона очікує, що когось буде засуджено, вона відповіла, що не знає точно деталей фінського законодавства про те, яке покарання передбачено для таких людей. Однак вона стверджує: "У Фінляндії немає такого поняття, як безкарність".

Хіти тижня. "Українці, нарешті, отримають шанс скинути свої одіозні еліти", - західний експерт оцінила ймовірність нового Майдану

субота, 20 січень 2018, 1:00

Якщо реформи в Україні не будуть впроваджені, то може відбудетися ще один вуличний протест напередодні виборів 2019 року, який отримає масову міжнародну підтримку. Старший науковий співробітник Центру Євразії при Атлантичній раді Діана Френсіс вважає, ...

Хіти тижня. Забави ідіотів: 18-річна дівчина програла своєму хлопцеві в "російську рулетку"

субота, 20 січень 2018, 0:15

У Бразилії загинула студентка Паллома Ліма, яка намагалася пограти в «російську рулетку» зі своїм хлопцем. Інцидент трапився в понеділок в бразильському місті Гама. Дівчину в критичному стані в лікарні привіз її 27-річний бойфренд і, не чекаючи лікарів...