Синоптик Наталка Діденко пояснила, чому прогноз погоди не попередив жителів Одеси та Затоки про несприятливі погодні умови. Трагедію, що сталася на фестивалі Z-Games, можна було передбачити, стежачи за радарними даними. Про це Діденко написала на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України.
"Сьогодні трагедія сталася на Z-Games в Затоці - блискавка вбила людину. Також штормовий вітер поламав споруди на фестивалі, а в Одесі підтопило вулиці", - пише синоптик.
- У другій половині дня в Одесі та околицях, включно з Затокою, різко і раптово погіршилася атмосферна ситуація. Спостерігалися злива, гроза, ураганний вітер.
За добу ніхто ні в якому прогнозі не давав такої негоди, і за півдоби також. І в моєму прогнозі було про спеку, але про такий шторм - не було.
Те, що сталося - типовий саме літній випадок. Коли в зоні надзвичайних температурних контрастів - а в районі Одеси було під +37, а західніше - 22, 24, 26 градусів тепла. Тобто, контрасти дуже сильні.
Це не той випадок, коли йде фронт і ти можеш за ним стежити за одну і навіть три доби. Це стається раптово.
Чи можна передбачити подібний розвиток процесу? Чи можна уникнути небезпеки? Чи можна і, головне, як повідомити людям про наближення подібного шторму?
Передбачити - можна, стежачи за радарними даними, не відриваючи носа від карт реального переміщення негоди з моменту, як вона почала наростати у вигляді осередку нестійкості. Я такі осередки часто вам показую на супутнику жовті та червоні.
Уникнути небезпеки також можна. Звичайно, ураганний вітер не зупинити і грозу не відвести. Але. Маючи інформацію на мобільних пристроях з радаром і адекватним поясненням, можна на одну-дві години вирубити фестиваль. Бо такі урагани, зазвичай, дуже швидко проносяться.
Повідомити можна таке попередження, маючи спеціальні програми оповіщення. На телефони, по місцевих ФМ-ках. Але для цього потрібно, щоб місцевий конкретний синоптик дуже прискіпливо стежив за розвитком синоптичного процесу.
Я в другій половині дня побіжно звернула увагу на серйозне скупчення хмарності над Одещиною, але лише написала, що може бути злива, яка зіб'є спеку. Але я це написала, чеберяючи ногами на пляжі, у неділю, коли взагалі могла б і не зазирнути на ситуацію. Проте, якби я була синоптиком місцевим або синоптиком, якого фестиваль чи місцеві керівники найняли стежити за погодою, я б цей шторм так не пропустила. І я б уже, як той дятел, стукала б по клавіатурі кожні 15 хвилин, і набирала б когось із організаторів, щоб були про всяк випадок готові до бурі.
Може, це б і не подіяло, бо наші люди якимось там синоптикам не дуже довіряють, але якщо хоча б 10 відсотків повірило і почало вирубати якісь електрики і казати, щоб тимчасово все це припинити, може, тоді б почали поступово вірити і частіше звертатися.
Фото.
Супутник за 16 годину каже, що щось вже починає відбуватися, а за 17 годину чітко видно, що над Одещиною - нехороша пляма. І третя карта - карта сьогоднішніх максимальних температур. Поблизу Одеси +37 градусів. А на захід - суттєво нижче. Отже, Одещина була саме на лінії найбільших термічних контрастів.
Звичайно, трагедії трапляються і з прогнозами і без прогнозів, читала, що місцеві надзвичайні служби щось таки попереджали у цьому випадку, але наше відношення до синоптики і наша зацікавленість у серйозному відношенні до прогнозу погоди - на печерному рівні. Поки що.
Дорогі елітні курорти часто не виправдовують очікувань і залишають по собі не дуже приємні спогади. Про це пишуть користувачі популярного форуму Reddit, передають Патріоти України. Так, учасник форуму написав, що його розчарувала Аруба – невеликий остр...
У Радянському Союзі здача склотари була однією з найбільш поширених практик серед населення, яку використовували як джерело додаткового доходу. Цей процес був надзвичайно популярним і був пов’язаний не тільки з економією ресурсів, але й із певними виго...