Традиційне святкування радянського 23 лютого - Дня захисника Вітчизни - в Україні негласно стало моветоном. Чоловіки не хочуть отримувати подарунки і просять навіть словесно не вітати їх сьогодні. Про це пише Диалог, передають Патріоти України.
Поки Крим і окуповані території Донбасу пішли на чотири вихідних дні на честь захисника чужої вітчизни, країни-агресора, українці продовжують працювати, відбивати атаки терористів з "Л/ДНР" і воювати на дипломатичному рингу.
У 2017 році українці відверто зізнаються, що не хочуть відзначати день окупаційної армії і за інерцією вітати з радянським святом.
"В армии не служил, но в семье заведена традиция отмечать день мужчин и женщин. После нападения на нас “отпускников” даже мои пожилые родители с презрением относятся к 23 февраля. Отец только вздыхает и говорит, что поздравления в этот день ему противны. Ждет 6 декабря, хоть и служил еще при Советах", - розповів переселенець з Макіївки Андрій.
"Отца поздравила словами – ему 70 и у него просто рефлекс. На работе и в семье сегодня – обычный день. Нас жестко и навсегда отучили праздновать день оккупанта. Они сегодня там, за поребриком, чествуют “ихтамнетов”, которые воевали в Донбассе, убивали в Сирии и, конечно же, не были в Крыму. Все это тошнотворно и пошло. Не хочу быть участником лицемерной комедии", - зізналася Анна з Полтави.
У 2015 році президент Петро Порошенко особисто попросив не вітати його з 23 лютого. Це рішення тоді підтримали більшість українців. На третій рік війни на сході країни традиційне козацьке свято Покрова Богородиці 14 жовтня і день створення Збройних сил України 6 грудня стали загальновизнаними.
"У меня будет 4 выходных дня. Единственное, что радует, это возможность не идти на работу и нормально пообщаться с семьей и друзьями. Хотя бы есть время позвонить всем в эти дни и узнать, как дела. Праздновать не будем. Праздник боевых бурятов – чужой, хотя здесь вслух этого не скажешь", - розповіла Ганна із Донецька.
Як правило, жителі окупованих територій або не хочуть коментувати святкування Дня захисника, або зізнаються, що рефлекторно кинуть кілька привітань знайомим, але масштабних гулянь влаштовувати не будуть.
Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...
Обмежено придатні до військової служби чоловіки мають пройти повторний медогляд до 5 лютого 2025 року. При цьому не варто чекати на повістку від ТЦК, адже за законом відповідальність за проходження ВЛК покладається саме на військовозобов'язаних на відм...