Ідея як отримати користь даремної гри води з'явилася у Михайло Литовченка ще кілька років тому, зазначають Патріоти України.
«Кілька років тому я сидів на березі Азовського моря в Бердянську і, побачивши великі хвилі, задумався, як можна використовувати їх енергію. Після розробив спеціальні установки з двома камерами, схожі на буйки. Коли піднімається хвиля, в одній камері діє сила Архімеда, в іншій - сила тяжіння, які в сукупності і створюють електрику, а також питну воду», - пояснює винахідник.
Доля винаходу зараз в руках онлайн-голосування на сайті, яке триватиме до 1 травня. Кожен бажаючий може підтримати винахід хлопця на сайті конкурсу.
«Моїм проектом активно цікавляться в Скандинавських країнах (Норвегії, Швеції, Данії), а також в Англії, Америці, Іспанії та Індії. Однак інвестора, який вклав би кошти в розвиток мого проекту, поки не знайшлося. Тому конкурс для мене - це реальний шанс отримати інвестиції, завдяки яким я зможу спорудити першу модульну електростанцію», - каже хлопець.
Юнак пояснює, що використовувати винахід можна не тільки в різних закордоном, а й в Україні. «Застосовувати цю установку можна на узбережжі Азовського моря та в Одесі. Спочатку електроенергія мого винаходу буде трохи дорожчою за ту, яку зараз добувають на АЕС. Але моя електростанція буде екологічною і цілком безпечною. Плюс з часом вона себе окупить», - упевнений Михайло.
Також, за словами винахідника, модульна електростанція може виконувати і функцію хвилерізів.
«Припустимо, в Кирилівці щороку існує одна і та ж проблема - шторм розмиває берег, і доводиться завозити новий пісок. Якщо поставити установку вздовж берега, вона відразу буде виконувати кілька функцій: як огорожі-буйки, хвилерізи та модульна електростанція», - стверджує автор розробеи.
До слова, за призовий фонд Tech-I GIST боролося понад тисячу вчених з 170 країн. «Експерти відібрали 102 перспективні розробки, серед яких виявився і проект Михайла. Тепер у хлопця з'явився реальний шанс втілити мрію свого життя в реальність. Він неодноразово перемагав у всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Його розробки відзначили на наукових змаганнях в США, Нідерландах і Швеції. У 2015 році Михайло отримав золоту медаль престижного американського конкурсу проектів сталого розвитку I-SWEEEP», - повідомили в департаменті освіти і науки ОДА.
У Дніпрі викрили посадовців та медиків військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, а також працівників інших медичних установ міста, які підробляли чоловікам мобілізаційного віку результати аналізів на ВІЛ. Про...
Анджеліна Торрес Вальбона, якій 111 років, живе в Іспанії. Вона каже, що в її довгому житті немає секрету, але вона п’є напій із трьох інгредієнтів на сніданок, передають Патріоти України. Що їсть на сніданок довгожителька? . Мешкаючи в квартирі в Еша...