Забрали ікони та ящик горілки: Намісник Києво-Печерської лаври пригадав незаконне вторгнення до його помешкання

Окрім обурення митрополита Павла, хотілося би дізнатися, навіщо "святій людині" така кількість міцних напоїв.

Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) вважає, що обшуки у нього з боку СБУ не мають жодних підстав, оскільки він "Україні не зраджував". Також Павло пригадав, як його помешкання пограбували у 2014 році, однак тоді ніхто з правоохоронців не звернув на це увагу, передають Патріоти України.

Раніше повідомлялося, що СБУ провела обшуки за місцем проживання предстоятеля Києво-Печерської лаври митрополита Павла. Як зауважили у спецслужбі, слідчі дії відбувалися у межах справи про розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

Згодом архієпископ Ніжинський і Прилуцький Української православної церкви Московського патріархату Климент зазначив, що обшуки проходили не у помешканні Павла, а у "підсобному приміщенні лаври". За словами самого Павла, він ніде не живе, "у жодному будинку", а живе тільки у Києво-Печерській лаврі.

"Сьогодні були в будинку, який дійсно числиться на мені, але я там жодного разу не був. І коли мені зробили важку операцію, хтось мені, знаєте, дав бактеріологічну зброю, 2014 року цей будинок було розграбовано, винесено було п’ять ікон, забрали ящик горілки, яка там була. І я звертався до поліції, до прокурора, хотілося мені ікони повернути. Ніхто на це уваги не звернув. Сьогодні відвідали, ви побачили, що там людської ноги не буває", – підкреслив священнослужитель у коментарі журналістам.

Водночас Павло розкритикував дії СБУ, що вони обшук здійснювали у підсобному приміщенні. "Мене дивує інша справа – роблять обшуки за такою статтею, але чому йти в господарство? Що, корови – терористки? Вівці? Що шукати там? Я не проти, хай шукають. Можливо, кому навесні треба буде гною, то будете знати, де взяти його для своєї грядки", – каже намісник Лаври.

Також предстоятель прокоментував обвинувачення щодо нього за статтею про порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії. "Державу я не зраджував і не зраджу, чого бажаю і вам. Мене як намісника Лаври компрометують якимись моментами життя, що нібито я є розпалювачем міжконфесійних відносин. Я б хотів запитати у СБУ, яка дія, згідно з указом президента, так вони самі принаймні говорять, що таке конфесії? Це не Філарет, Михайло Антонович Денисенко, це не владика Макарій, якого так називають, простий священик. Це коли б я щось сказав у бік іудеїв, мусульман, католиків – оце було б інше. Але я цих людей дуже поважаю, з ними дружу та спілкуюся, і вирішуємо багато питань, які є нагальними сьогодні", – підсумував він.

Джерело: 24 канал

"У професії з 1939 року": 99-річний лікар розкрив секрет свого довголіття

вівторок, 19 березень 2019, 21:40

У Полтаві працює унікальний лікар – у 99 років Максим Дудченко консультує пацієнтів обласної лікарні та навчає студентів академії. «Скажіть, а скільки років ви вже одягаєте халат? – Ну, з тих пір як вступив до Ленінградської військово-медичної академії...

Хіти тижня. За образу честі та гідності. "Лучший украинский стартап: Воровать вместе с папой на вооружениях, когда гибнут люди...": Гладковський-молодший подав до суду на відомого бізнесмена за пост у Facebook

вівторок, 19 березень 2019, 21:30

Син екс-першого заступника Секретаря РНБО Ігор Гладковський. Скріншот з каналу «Прямий» Фігурант журналістських розслідувань подав позов на засновника горілчаного бренду «Хортиця». Позов надійшов 7 березня до Оболонського районного суду Києва. 11 бере...