Росія вимагає виведення з продажу настільної гри «Черга», яку випустив польський Інститут національної пам’яті. У грі зображено дійсність 80-х років минулого століття в Польській Народній Республіці – нестачу продуктів і великі черги. Про це розповідають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Російська інспекція з питань захисту прав споживачів заявила про скарги громадян на критику комуністичної системи в інструкції до гри. У ній є інформація, що Радянський Союз порушив державий устрій іншої країни, і її громадяни мусили жити в системі, яку їм нав’язали, тобто в комуністичному режимі.
Директор Бюро освіти Інституту національної пам’яті Анджей Завістовський вважає ці закиди абсурдними, як каже, вони випливають з російської концепції історичної політики.
«Через те, що історію Радянського Союзу сприймають як власну, дехто з росіян сьогодні вважає, що критика Радянського Союзу як тоталітарної держави означає критику нинішньої Росії. Це помилкове твердження. Але, якщо визнати, що тоталітарна держава – безпосередня попередниця теперішньої Росії, це призводить до виправдовування деяких дій відносно Польщі та інших країн, принаймні від 1939 року», – сказав Анджей Завістовський.
За його словами, через таку оцінку історії виправдовують напад Радянського Союзу на Польщу 1939 року та її поневолення до 1989 року.
Російська інспекція вимагає зміни змісту гри. Інститут національної пам’яті, який є власником ліцензії, на це не погоджується. Дистриб’юторові погрожують, що з ринку будуть зняті всі товари, які він розповсюджує.
В Росії суддя Петроградського районного суду Петербурга засудив 19-річну Дар'ю Козирєву до 2 років і 8 місяців колонії у справі про «дискредитацію» армії - під час своєї промови дівчина засвідчила силу українців та зізналася, що Україна вже перемогла. ...
Глобальне потепління критично позначається на психічному здоров'ї людей. Про це йдеться в новому дослідженні, опублікованому в журналі Nature Climate Change, передають Патріоти України. Вчені попереджають, що підвищення температури може призвести до бі...