"Жменька попелу": На російській космонавтиці ставлять хрест, - Голишев

Аналітик зазначив, що вихід Росії з міжнародних проектів фактично ставить хрест на космічній галузі країни

Фото: sunhome

Російська космонавтика стає заручницею кремлівської політики. Рішення NASA про припинення співпраці з "Роскосмосом" говорить про згортання міжнародних космічних програм за участі росіян. Таку думку висловив російський публіцист, блогер, аналітик Володимир Голишев, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Обозреватель".

Коментуючи рішення американського національного космічного агентства, блогер зауважив: "Як у такій чутливій сфері як космос вести якісь спільні справи з державою, яка регулярно загрожує перетворити Америку на жменьку радіоактивного попелу?"

Разом з тим Голишев додав: "Не тільки США, але і світу не потрібен був конкурент не лише в космічній сфері, а й у всіх високотехнологічних сферах в особі Росії". За його словами, в космічній галузі Росія опинилася перед вибором: зосередитися на власному проекті або стати частиною міжнародних проектів. У цьому контексті він пояснив: "Росія могла продовжувати власний космічний проект, станція "Мир" давала для цього всі підстави. Можна було її модифікувати, і вона могла б проіснувати на орбіті ще років п'ятнадцять. Як альтернативу їм запропонували участь у спільному проекті. Фактично йшлося про згортання самостійної програми Росії. Самостійна космічна програма повинна була бути обміняна на роль поважного партнера".

У цьому контексті блогер зауважив: у форматі міжнародної космічної кооперації в Росії "є своє місце". "Найважливіший момент - доставка вантажів на орбіту. Транспортні російські носії досить запотребувані". "Але Росія ставить себе в становище глобального конкурента. А якщо вона є глобальним конкурентом, то вона просто виходить із усіх проектів, які мають на увазі міжнародну кооперацію", - сказав він.

Проте, вихід Росії з міжнародних проектів фактично ставить хрест на космічній галузі країни, - переконаний Голишев. Так, Росія не в змозі самостійно організувати експедиції на Місяць або Марс. "Мова йде про космічний бізнес, який стає заручником кремлівської політики. Одним із численних заручників", - констатував блогер.

У антарктичних водах Південної Атлантики науковці зафільмували моторошного вида рибу (фотофакти)

п’ятниця, 25 квітень 2025, 12:38

Інститут океану Шмідта, поділився результатами своєї глибоководної експедиції, що тривала поблизу Південних Сандвічевих островів, , передають Патріоти України з посиланням на видання Livescience. Серед найбільш вражаючих знахідок опинилась риба глибоко...

"Міра усіх речей - це перемога України": Стефанчук сказав, чи планують у Раді зниження мобілізаційного віку

п’ятниця, 25 квітень 2025, 12:18

Український парламент не планує переглядати питання щодо зменшення мобілізаційного віку. Першочерговими завданнями залишаються перемога України та збереження її суверенітету. Про це заявив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі Громадського рад...