"Злочин проти національної безпеки": Червакова вважає вбивство Шеремета політичною провокацією

Нардеп Ольга Червакова впевнена в причетності Росії до загибелі журналіста "Української правди".

Нардеп висловила свою версію щодо загибелі Павла Шеремета. Фото google.com

Вбивство журналіста Павла Шеремета - це злочин не проти свободи слова, а проти національної безпеки.Таку думку висловила народний депутат фракції "Блоку Петра Порошенка", перший заступник голови Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Верховної Ради Ольга Червакова, повідомляють Патріоти України.

"Я вважаю, що вбивство Павла Шеремета - це не злочин проти свободи слова, це злочин проти національної безпеки, вчинений із метою дестабілізації політичної ситуації в Україні, з метою подальших провокацій", - заявила нардеп.

Вона додала, що, окрім неї, так думає багато силовиків.

"Подивившись на всю інформацію у відкритих джерелах, я все більше схиляюся до версії російського сліду в цій історії. Тому що, навіть якщо відкласти всі конспірологічні теорії, я думаю, що тільки в Росії працює така схема, коли людину можуть вбити за те, що вона є носієм якогось компромату. Просто навіть якщо логічно подумати, яка б інформація, компромат не були на цю тему, я не впевнена, що хтось в Україні заважав би і перешкоджав журналістові це оприлюднити", - сказала Червакова.

За її словами, це зумовлено тим, що український інформаційний простір "має дуже серйозний імунітет до компромату".

"У нас був і офшорний скандал, і діамантові прокурори. Але нікому з тих журналістів, які оприлюднили цю інформацію, не погрожували і не завдавали жодних насильницьких дій тільки тому, що вони є носіями такого компромату", - вважає Червакова.

Депутат зазначила, що, тим не менш, в Україні продовжує порушуватися 171 стаття Кримінального Кодексу про перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, продовжуються напади і силові протистояння щодо журналістів із боку окремих чиновників, політиків і т.д.

Але ці протистояння не мають характеру спланованих акцій, як вважає Червакова. За її словами, як правило, перешкоджання журналістам в Україні - це спонтанні дії певних політиків, чиновників, які не хочуть, щоб представники зняли якусь "картинку".

"Згадайте Лілію Ткачук з інформаційного порталу "Стоп корупції", якій перешкоджали, тому що вона винаймала будинок чиновника. Або Михайла Ткача з програми "Схеми", який біля приміщення СБУ знімав машини співробітників відомства. Але я не знаю жодного випадку, щоб за журналістом стежили, бо у нього є якийсь компромат. Тому я вважаю, що, на жаль, це жахливе вбивство сталося з метою подальшої політичної спекуляції, яку ми ще побачимо", - додала Червакова.

Ефективна боротьба зі звалищами: Фіни збудують в Україні ТЕЦ, яка працюватиме на відходах

неділя, 19 січень 2025, 9:20

В Україні, як і в усьому світі, шукають можливість зменшити кількість відходів. Зокрема, в нашій державі запланували зробити особливу ТЕЦ. . Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури планує будівництво теплоелектроцентралей (ТЕЦ), які ...

Частина пенсіонерів отримають до пенсії додатково 2300 грн: Ось хто має право на доплати

неділя, 19 січень 2025, 9:08

Як відомо, уряд планує «зрізати» занадто високі пенсії частині чиновників та прокурорів. Разом з тим, іншим пенсіонерам пенсії будуть, навпаки, збільшені, передають Патріоти України. Йдеться про додаткові виплати, що перевищують 2,3 тис грн, повідомила...