Про успіх операції інформували особисто керівника уряду СРСР Йосипа Сталіна. Євген Коновалець розвивав дипломатичну співпрацю із ворогами СРСР і Польщі – Німеччиною та Литвою. Він розумів важливість розробки світоглядної доктрини українців. 1922 року поновив видання "Літературно-наукового вісника" під редакцією Дмитра Донцова.
Про авторитет Коновальця в середовищі націоналістичного підпілля свідчить факт складення пісень на його честь. У них постать провідника виведена передовсім в образі національного "вождя" і "батька", вважає історик Євген Луньо.
"Там далеко в Роттердамі сталася новина,
Вбили наші вороженьки найкращого сина.
Пішов від нас рідний Батько в глибоку могилу,
Заплакала Україна, за ним затужила", - співається у одній із них.
Поховали полковника на цвинтарі Кросвейк 28 травня 1938 року. У цинкову труну склали забальзамовані частини тіла Коновальця. Думали, що ці останки незабаром перепоховають в Україні.
У Києві стався конфлікт між волонтерами, які плетуть маскувальні сітки, та патрульною поліцією. Люди, які допомагають армії, помітили, що в приміщені, де вони плетуть сітки, - зникають речі. Вони викликали на місце поліцію, але правоохоронці факту крад...
У Німеччині розпочався традиційний фестиваль пива "Октоберфест". Як пише Daily Mail, однією з зірок фестивалю стала талановита офіціантка, яка завдяки довгим тренуванням навчилася подавати по 13 кухлів пива одночасно, передають Патріоти України. Келих...