Злочини сталінізму: Річниця вбивства засновника ОУН

Про авторитет Євгена Коновальця в середовищі націоналістичного підпілля свідчить факт складення пісень на його честь.

Євген Коновалець із сином Юрком. Архівне фото.

Біля готелю "Атланта" у Роттердамі вранці 23 травня 1938 року пролунав вибух. Спрацювала бомба, закладена у коробці цукерок. Від неї загинув полковник Армії УНР та голова ОУН Євген Коновалець. Цей замах на військового був четвертим, передають Патріоти України із посиланням на gazeta.ua.

Про успіх операції інформували особисто керівника уряду СРСР Йосипа Сталіна. Євген Коновалець розвивав дипломатичну співпрацю із ворогами СРСР і Польщі – Німеччиною та Литвою. Він розумів важливість розробки світоглядної доктрини українців. 1922 року поновив видання "Літературно-наукового вісника" під редакцією Дмитра Донцова.

Про авторитет Коновальця в середовищі націоналістичного підпілля свідчить факт складення пісень на його честь. У них постать провідника виведена передовсім в образі національного "вождя" і "батька", вважає історик Євген Луньо.

"Там далеко в Роттердамі сталася новина,

Вбили наші вороженьки найкращого сина.

Пішов від нас рідний Батько в глибоку могилу,

Заплакала Україна, за ним затужила", - співається у одній із них.

Поховали полковника на цвинтарі Кросвейк 28 травня 1938 року. У цинкову труну склали забальзамовані частини тіла Коновальця. Думали, що ці останки незабаром перепоховають в Україні.

"Як обухом по голові": У Києві оштрафували пенсіонерів-волонтерів, які допомагають ЗСУ

середа, 27 вересень 2023, 6:42

У Києві стався конфлікт між волонтерами, які плетуть маскувальні сітки, та патрульною поліцією. Люди, які допомагають армії, помітили, що в приміщені, де вони плетуть сітки, - зникають речі. Вони викликали на місце поліцію, але правоохоронці факту крад...

Могла б подавати снаряди на фронті: Офіціантка з 13 келихами пива на "Октоберфесті" стала зіркою мережі (фото, відео)

середа, 27 вересень 2023, 6:22

У Німеччині розпочався традиційний фестиваль пива "Октоберфест". Як пише Daily Mail, однією з зірок фестивалю стала талановита офіціантка, яка завдяки довгим тренуванням навчилася подавати по 13 кухлів пива одночасно, передають Патріоти України. Келих...