Знайдено спосіб перемогти СНІД: Учені вперше змогли видалити код ВІЛ з ДНК живого організму

ДНК уражених ВІЛ клітин через два тижні після введення в них специфічної системи CRISPR/Cas9 виявлялася "чистою" - без жодного шкідливого коду.

Учені вперше змогли видалити код ВІЛ з ДНК живого організму.  Ілюстрація: dokonline.com.

Використовуючи популярну зараз технологію редагування генів CRISPR/Cas9, група молекулярних біологів під керівництвом Камела Халілі з Темпльського університету вперше в історії зуміла вирізати з ДНК живої клітини ділянку від вірусу ВІЛ. Про результати експерименту йдеться в публікації в журналі Gene Therapy, а коротко про історичну подію повідомляє прес-реліз на сайті університету, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Раніше вчені продемонстрували, що метод CRISPR/Cas9 можна використовувати для видалення вірусних послідовностей безпечно для клітини-хазяїна, але випробування досі проводилися тільки в культурі клітин in vitro. Тепер доведено ефективність технології на живому організмі (in vivo).

У якості піддослідних тварин біологи використовували трансгенних щурів і мишей. Для впровадження модифікованої під видалення генів ВІЛ системи CRISPR в організм був використаний аденовірусний вектор - молекули з вмістом необхідного нуклеотидного коду і генами білка Cas.

Через два тижні аналіз геномів показав, що ділянку ВІЛ було вирізано з ДНК практично в кожній тканині. При цьому було показано, що кількість вірусної РНК значно знизилася в лімфоцитах і лімфовузлах.

Відзначимо, що вірус імунодефіциту людини здатний вбудовувати власні гени в геном клітин імунної системи господаря, перепрограмовуючи його.

Хотіли виїхати за кордон: У поліції розповіли подробиці затримання вбивць поліцейського на Вінниччині

неділя, 21 квітень 2024, 18:28

У Національній поліції розкрили подробиці затримання вбивць поліцейського у Вінницькій області. Про це речниця Національної поліції Олена Бережна в ефірі телеканалу 1+1 в рамках інформаційного марафону, передають Патріоти України. Речниця зазначила, що...

"Максим був відданий своїй справі, цілеспрямований, справедливий": Батько загиблого поліцейського у шоковому стані - як ловили нападників

неділя, 21 квітень 2024, 17:57

Правоохоронці ввели план перехоплення на території одразу двох областей - Вінницької та Одеської. Особи розшукуваних вдалося встановити майже одразу завдяки відео з камер на заправці, де чоловіки зупинилися одразу після вбивства копів. У поліції оголос...